Magiczne kamienie i kryształy

Niezwykłe właściwości magicznych kamieni i energetycznych kryształów są obecnie odkrywane na nowo. Kamienie szlachetne i półszlachetne mogą wspierać każdego, kto uwierzy w ich moc. Wibracje struktury kryształu wzmacniają medytacje, ułatwiają odblokowywanie kanałów energetycznych i manifestacje dowolnie wybranego celu. W niezwykle ważnych intencjach warto zastosować kryształowe siatki oparte na Świętej Geometrii, dodatkowo wzmacniając ich oddziaływanie. Sprawdź ile możesz zyskać dzięki magicznym kamieniom i kryształom!

Magiczne kamienie - właściwości

Zarówno przejrzyste kryształy jak i wybrane półszlachetne kamienie są wysoce energetycznymi, ezoterycznymi przedmiotami. Od wielu tysięcy lat wykorzystywane były w rytuałach do przyciągania pozytywnych wydarzeń i odpychania tych niepożądanych. Pełniły rolę ochronnych amuletów i zapobiegały nieszczęściom. Wewnętrzne wibracje kryształów mogą także ułatwiać wejście w stan medytacji, pogłębiając doświadczenie.

Każdy kamień ma inne zastosowanie i wykorzystuje się je w konkretnych celach. Jest ich naprawdę dużo i bez posługiwania się literaturą tylko eksperci mogą dobrać idealny do sytuacji kryształ. Warto skonsultować się z doświadczoną wróżką, by dopasować kamień ochronny do swojego znaku zodiaku lub dowiedzieć się, który najszybciej pomoże osiągnąć wymarzony cel. Przykładem może być popularny kryształ górski - kamień oczyszczający z negatywnych energii, dzięki któremu osiągnięcie stanu całkowitego skupienia nigdy nie będzie stanowić problemu.

Jak oczyszczać kryształ?

Kamienie które przyjmują do swojego wnętrza negatywne energie powinny być regularnie oczyszczane. Ta czynność jest również zalecana w przypadku zakupu nowych kryształów do swojej kolekcji, by przygotować je do dalszego użytkowania. Istnieje kilka metod oczyszczania kamieni, w zależności od stopnia zanieczyszczenia minerałów. W przypadku lekkiego zanieczyszczenia skuteczne okazuje się:

 • Oczyszczanie nad świecą - proces polega na rozpaleniu białej świecy i utrzymawaniu nad jej płomieniem zanieczyszczonego minerału. W tym czasie należy intensywnie skupić się na intencji jego oczyszczenia. Całkowite oczyszczenie zajmuje nie więcej niż pięć minut.
 • Oczyszczanie kadzidłem - w tym procesie należy rozpalić kadzidło i wykonywać nad jego dymem okrężne ruchy ręką, w której znajduje się kryształ. Ważne jest, by ruchy były prawostronne - w ten sposób negatywna energia może opuścić kamień. Skuteczne będzie również okadzanie kryształu z kilku stron. Ta metoda zajmuje około dwóch minut.
 • Oczyszczanie pod bieżącą wodą - w tej metodzie negatywna energia zostaje wypłukana z kamieni pod wpływem płynącej wody. Szczególnie skuteczne będzie czyszczenie w naturalnym strumieniu. W mniej skomplikowanych przypadkach woda z kranu będzie zadowalająco dobra. Należy pamiętać o wypowiadaniu intencji oczyszczenia. Proces trwa około pięciu minut.

Jeżeli kryształy potrzebują większej uwagi, czyli są znacząco zanieczyszczone, konieczne będzie zastosowanie bardziej skomplikowanych metod:

 • Oczyszczanie w wodzie z solą - głębokie oczyszczenie kryształów przez pozostawienie je w osolonej wodzie przez kilka dni. Niezwykle energetycznie chłonny kryształ górski oczyszcza się nawet tydzień. Można wykorzystać dowolną sól, ale im naturalniejsza, tym lepiej. Po kilku dniach wodę należy odlać, a kryształy dodatkowo przepłukać.
 • Oczyszczanie przez zakopanie - warto spróbować oczyścić kamienie poprzez zakopanie, gdzie swoje negatywne energie mogą zwrócić ziemi zamiast najbliższemu otoczeniu. Podobnie jak w przypadku oczyszczenia w osolonej wodzie, proces zajmuje nawet do tygodnia. Wykopana dziura nie musi być głęboka - wystarczy kilka centymetrów.
 • Oczyszczanie przez odłożenie - kryształy ochronne przyjmujące na siebie negatywne energie potrzebują specjalnego rodzaju oczyszczenia. W ich przypadku żadna z wymienionych wcześniej metod nie przyniesie efektu. Potrzebują pozostać w stanie spoczynku przez długi czas, by miały okazję uwolnić się od negatywnych wibracji.

Ładowanie kryształów

Ładowanie ezoterycznych kryształów polega na wzmocnieniu ich mocy oraz przywróceniu pierwotnych właściwości. Po rytuałach oczyszczenia, warto ponownie naładować swój kryształ by cieszyć się pełnią oferowanych przez niego możliwości. Większość minerałów wystawia się na światło Słońca, którego energię pochłaniają wzmacniając przy tym wewnętrzne wibracje. W przypadku ametystu, selenitu, perły i bursztynu lepiej sprawdzi się światło Księżycowe.

Programowanie kryształów

Kryształy wchłaniają wibracje otoczenia, dlatego możliwym staje się ich programowanie. Polega ono na wpisaniu treści swojej intencji w strukturę kamienia. Dzieje się tak, ponieważ myśli są niczym innym niż specyficzną formą energii Reiki. Przekazanie ich w formie wibracji zmienia strukturę kryształu, przez co emitowana przez niego energia zacznie wzmacniać treść zaprogramowanej intencji. Proces programowania nie jest skomplikowany. Należy wejść w stan medytacji, by odpędzić natarczywe myśli. Następnie trzeba wziąć kamień w dłoń i wielokrotnie powtarzać treść swojej woli. Tak przygotowany kamień zacznie sprzyjać woli właściciela.

Energetyczne, kryształowe siatki

Zdarza się, że manifestowana sprawa jest naprawdę znacząca. W takich sytuacjach warto skorzystać z kryształowych siatek, których energie dodatkowo wzmocnią siłę swojej intencji. Kryształowa siatka to nic innego niż wzór, umiejętnie ułożony z odpowiednich kamieni. W zależności od sytuacji może przybierać kształt kwadratu, trójkąta, okręgu lub spirali. Znane są również bardziej skomplikowane układy jak Ziarno Życia, Kwiat Życia, Pierścienie Boromejskie i wiele więcej. Kamienie ułożone zgodnie z zasadami Świętej Geometrii będą przesyłać swoją energię z niespotykaną skutecznością. Nie tylko wzmocnią się ich indywidualne, unikatowe właściwości - energetyczne pole wibracji będzie ulegać wzmocnieniu, a zasięg oddziaływania stanie się jeszcze większy.

Kryształowa siatka powinna zostać ułożona z precyzją i troską. Dobór kryształów i wzorów ma kluczowe znaczenie, dostosowane do posiadanych intencji. Zaprogramowane kamienie pomogą osiągnąć manifestowane cele, jeżeli będą odpowiednio traktowane. Warto pamiętać o zebraniu swoich myśli zanim przystąpi się do układania siatki. Jej moc będzie dodatkowo wzmocniona, gdy układanie nastąpi w momencie pełni Księżyca. Jakie korzyści może oferować dobrze przygotowana siatka?

 • Wypełnienie mieszkania specyficznym rodzajem energii - w zależności od przygotowanej siatki, energie mogą sprzyjać regeneracji utraconych sił, rozwojowi umiejętności pozytywnego myślenia i wiele więcej. Wszystko zależy od intencji właściciela kryształów.
 • Uzdrawianie chorób - redukcja negatywnych wibracji może zmniejszyć ilość chorób pojawiających się w domostwie. Życie w stresie powoduje wydłużone przebywanie w stanie obniżonych wibracji. Siatka uzdrawiająca ureguluje poziom energii, by stała się bardziej naturalna i zbilansowana. To jeden ze sposobów na zminimalizowanie energetycznych blokad, zapobiega też ich powstawaniu w przyszłości.

Rodzaje kryształów do siatki

Istnieje sześć podstawowych grup kryształów, które pełnią podobne funkcje w układach:

 • Wzmacnianie - przyciąganie pozytywnych wydarzeń (lazuryt, piryt, fluoryt)
 • Ochrona - protekcja posiadanych majątków i wartości niematerialnych (selenit, malachit, czaroit)
 • Odgradzanie - ochrona przed nieszczęściem (cyjanit, amazonit)
 • Odpychanie - redukcja ilości niepożądanych sytuacji (aragonit, celestyn, zoisyt)
 • Poszukiwanie - przywoływanie nowości i ciekawych doświadczeń (kryształ górski, cytryn, kwarc różowy) wyróżniają się heksagonalną strukturą
 • Przyciąganie - osoba wykonująca siatkę może liczyć na spełnienie wszelkich pragnień, takich jak sława czy bogactwo (kwarc dymny, cyrkon, wezuwian) wyróżniają się tetragonalną strukturą i koniecznością zastosowania innych kryształów - w przeciwnym wypadku nie będą w stanie określić, co przyciągać

Rozmieszczenie kamieni w siatce

Każda siatka posiada trzy kluczowe punkty, które charakteryzuje jasno określona nazwa i cel. Ich rozmieszczenie nie jest przypadkowe - to miejsca o szczególnej mocy. Warto pamiętać, że po ułożeniu siatki nie należy zmieniać jej położenia ani struktury przez co najmniej 40 dni.

 • Na samym środku siatki znajduje się Kamień Koncentracji, który skupia w sobie energie wszechświata i przesyła je następnie do Kamieni Drogi. Kamień Koncentracji jest tylko jeden.
 • W równej odległości od środka, na przecięciu kluczowych linii znajdują się Kamienie Drogi. Ich zadaniem jest odpowiedź na pytanie jak osiągnąć wyznaczony cel.
 • Na zewnętrznej stronie siatki umieszcza się Kamienie Pragnienia, czyli kamienie bezpośrednio związane z posiadanym celem. Posiadana intencja powinna być przez nie reprezentowana.