Astrologia

Wróżenie z gwiazd

Interpretowanie położenia planet, księżyców i gwiazd jest starożytną sztuką pielęgnowaną do dziś. Różnorodne ruchy ciał niebieskich w układzie słonecznym są jednoznacznie powiązane z życiem na Ziemi, więc poznanie ich oferuje nam możliwość przewidzenia co się wydarzy na długo przed faktycznym zdarzeniem. Człowiek jest istotą żywą, a co za tym idzie wszystkie prawa kosmiczne mają na niego wpływ. Ułożenie gwiazd w dniu narodzin definiuje człowieka już do końca jego życia. W zależności w którym z dwunastu pasów na niebie w płaszczyźnie ekliptyki o szerokości ok. 16° znanych jako zodiaki znajduje Słońce gdy wschodzi w dniu urodzin, znak zmienia się. Wystarczy sprawdzić w którym zakresie dat znajdziemy swoją datę urodzin by poznać znaki zodiaku i swój horoskop astrologiczny.

Dokładność horoskopu

Skuteczny horoskop wymaga jednak o wiele więcej. Za moment narodzin uznaje się pierwszy oddech wzięty przez dziecko. . Aby poznać swoje predyspozycje i słabości potrzebne jest również wzięcie pod uwagę godziny swojego urodzenia, a nawet długości i szerokości geograficznej. Dzięki temu zyskamy pełny obraz naszej osobowości. Co prawda istnieją horoskopy określające co w tym roku może spotkać konkretny znak, jednak tego typu przewidywania zawsze będą ograniczone przez naszą charakterystyczną porę urodzenia. Odpowiednie przygotowana wróżba z gwiazd udziela wielu informacji. Horoskop przygotowany w oparciu o wszystkie te dane nie ma nic wspólnego z horoskopami gazetowymi pisanych dla ułamka całej ludzkości. Osobisty horoskop jest praktycznie niepowtarzalny.  Na podstawie obliczeń właściwych dla unikalnego człowieka astrolog uzyskuje mapę osobowości tego człowieka nazywaną kosmogramem - to podstawa horoskopu. 

Astrologia w świecie

W wielu miejscach na Ziemii ta dziedzina rozwijała się niezależnie. Wyróżniamy dziś wiele rodzajów astrologii, w zależności od regionu w którym powstawała, między innymi chińską, wedyjską, indyjską, aztecką a także zachodnią. Wszystkie mają jednak ze sobą jeden wspólny element - badanie ruchu ciał niebieskich do określania losów ludzkich. 

Co daje znajomość horoskopu?

Znajomość horoskopu nie naprawi wszystkich naszych problemów, ale może nami kierować. Dzięki poznaniu swoich osobistych predyspozycji możemy łatwiej się zaakceptować, poznać motywy naszych działań z których wcześniej mogliśmy nie zdawać sobie sprawy. Może nam również pomóc lepiej zrozumieć innych ludzi - jeżeli mamy problemy z odnalezieniem się w różnych relacjach. 

System domów

Znając datę, godzinę i miejsce urodzenia jesteśmy w stanie obliczyć Ascendent (punkt wschodzenia na ekliptyce w momencie naszego urodzenia), Descendent (punkt zachodzenia), Medium Coeli (punkt górowania) oraz Immum Coeli (przeciwny do górowania). Przeprowadzone przez nie linie tworzą osie horoskopu i wyznaczają domy.  System domów to coś na kształt naszych osobistych dwunastu znaków zodiaku. Oblicza się je na podstawie szerokości geograficznej i nakłada na koło dwunastu znaków zodiaku. Na takim rysunku umieszcza się pozycje Słońca, Księżyca i planet oraz innych ważnych punktów. W zależności w którym domu znajdzie się ciało niebieskie będzie ono kontrolować ten aspekt życia. Planety w horoskopie urodzeniowym odgrywają bardzo ważną rolę.