Czytanie aury

Każdy człowiek posiada fizyczne ciało, które można dotknąć. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że poza warstwą fizyczną posiada także ciała energetyczne. Istnieje kilka warstw energetycznych pól, które odpowiadają za różnego rodzaju aspekty życia. To właśnie aura, czyli biopole. Kiedy przebywając w towarzystwie niektórych osób wszystko zdaje się z kimś nagle idealnie układać, aury dwóch ludzi się ze sobą łączą. Przeciwieństwem tego są sytuacje, w których kogoś nie da się po prostu znieść. Jak poznać kolor swojej aury, co oznacza i jak można ją wykorzystać do leczenia chorób?

Definicja aury

Ezoteryczna aura to pole energii, które otacza każdego człowieka, a czasem nawet przedmioty które wykorzystują. Składa się na nią wiele warstw i każda odpowiada za co innego, ale zsumowane w jedną całość mogą opisać osobę niemal w całości. Najważniejsze informacje przejawiają się przez kolor aury. Znaczenie ma także rozmiar, który odzwierciedla intensywność odczuć posiadacza. Dzięki badaniom aury możliwe jest odkrycie zaburzeń, które ograniczają potencjał i powodują fizyczne choroby. Aura posiada możliwość łączenia się z innymi, które ją otaczają. Najpiękniejsze aury posiadają osoby zakochane, gdyż wzajemnie się uzupełniają i wspierają. Odczyty i kolory aury ulegają zmianie pod wpływem emocji, nie koniecznie długotrwałych. Własnością charakterystyczną dla aury jest poziom jej wibracji. Pozytywne emocje i bezwarunkowa miłość do świata sprawia, że aura jest kolorowa i intensywna. To także świadczy o dobrym zdrowiu na każdym poziomie. Osoby, które czynią dużo zła lub są umierające charakteryzują się niskimi wibracjami oraz niewielkim rozmiarem ciemnej aury. Wniosek nasuwa się sam - im większe wibracje, tym jaśniejszy kolor aury.

Schorzenia w aurze

Zanim choroby przyjmą fizyczną formę, zaburzają regularne odczyty aury. Przeprowadzane okresowo badanie energetyczne może pomóc rozwiązać problemy ze zdrowiem, jeszcze zanim się pojawią. Taką możliwość sprawiają właśnie praktykowane na przestrzeni dziejów metody uzdrawiania energią, na przykład reiki. Dużą pomocą jest także oczyszczanie aury, by przepływ energii nie pozostawał ograniczony. Na przestrzeni dziejów opracowano wiele skutecznych metod by pomóc zagubionym duszom. Podstawowym rozwiązaniem jest kąpiel w wodzie z solą, skuteczne okazują się być też olejki sosnowe. Alternatywą dla olejków są ziołowe napary z szałwii. Kąpiel w takich specyfikach pomaga odzyskać balans energetyczny i wypełnić ciało nowymi siłami. Skuteczne jest także oczyszczanie aury świeczką. Ta metoda wykorzystuje płomień, którym porusza się nad ciałem potrzebującego pomocy. Kolejnym sposobem jest konchowanie uszu (świecowanie), ale działa tylko na czakry głowy. Aby poznać aktualny stan aury można zaufać doświadczonemu ekspertowi, lub poprosić o wykonanie zdjęcia aparatem Kirlianowskim. W miejscu nadchodzącej choroby, aura będzie wyraźnie różnić się od swojego otoczenia.

Kolor aury

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że kolory przybierane przez aurę są ograniczone. Nie występuje np. żadna aura w kolorze kremowym. Energia ludzka jest ściśle związana z czakrami - punktami o krytycznym znaczeniu dla energetycznego organizmu, niczym organy dla fizycznego ciała. Kolory aury przybierają odcienie czakr, gdy jakiś obszar jest nadaktywny lub wręcz przeciwnie - niewystarczająco zaangażowany w kreowanie codzienności. Brak harmonii prędzej czy później prowadzi do różnych przypadłości. Istnieją jednak również unikatowe, rzadkie odcienie. Jakie barwy przyjmuje w takim razie aura?

  • Czerwona aura: w pozytywnych aspektach oznacza ciepło, energię, pozytywne nastawienie do otoczenia, wielkoduszność i chęć pomocy. Może reprezentować także silne i zdrowe ciało lub namiętność. W znaczeniu negatywnym, reprezentuje gniew, złość i agresję. Często charakteryzuje też osoby egoistyczne, mściwe i nerwowość. Wszystko zależy od jasności - im jaśniejsza, tym zdrowsze intencje posiadacza.
  • Pomarańczowa aura: Podobnie jak kolor czerwony, może reprezentować siłę, zdrowie i witalność. W ciemniejszych odcieniach reprezentuje osoby narcystyczne, skupione w zupełności na sobie.
  • Żółta aura: Charakteryzuje osoby o niespotykanym intelekcie. Oczyszczanie aury i praca nad własnym rozumem sprawia, że przybiera odcienie złote. Mętność tego koloru oznacza chciwość i nieczyste, egoistyczne intencje.
  • Zielona aura: Wyróżnia osoby dążące do balansu i równowagi. Osoby o zdolnościach uzdrawiających o czystym sercu bardzo często posiadają aurę w odcieniach zieleni. To także kolor miłośników natury, spokojnych i opanowanych. W negatywnej, ciemnej odsłonie reprezentuje chciwość.
  • Niebieska aura: Silna intuicja i duchowość, charakteryzuje osoby skupione na rozwoju duchowym, wyższym niż przyziemne sprawy. Występuje także w mrocznej odsłonie, gdy umiejętności tej osoby skłaniają się ku nieczystym sztukom i negatywnej energii.
  • Aura indygo: Rzadko spotykana aura indygo (fioletowa) jest rozwiniętą formą aury niebieskiej, która wskazuje na duchowy rozwój i duże osiągnięcia w pracy nad nim. Zdobywają go między innymi mistrzowie reiki o ogromnej witalnej sile i pełnych altruizmu.
  • Srebrna aura: kreatywny umysł i opiekuńczość, reprezentuje osoby o bogatym dorobku materialnym lub duchowym. Może także reprezentować choroby i problemy z postrzeganiem siebie jako człowieka, gdy posiada ciemne odbarwienia.
  • Złota aura: to aura należąca do ludzi pewnych siebie, czerpiących z życia pełnymi garściami. Znają swoje potrzeby, nie przywiązują uwagi do negatywnych spraw ziemskich oraz wyróżniają się wewnętrznym strumieniem akceptacji.
  • Czarna aura: reprezentuje osoby, które straciły chęć do życia lub umierające. Ciemność w każdym aspekcie codzienności nigdy nie jest interpretowana pozytywnie. Osoby o czarnej aurze wymagają szybkiej i specjalistycznej pomocy.
  • Aura biała: najwyższy poziom jaki może osiągnąć aura, reprezentuje każdy kolor po trochę - w zdrowym balansie. Właściciele białej aury potrafią pogodzić zwaśnione strony i doskonale rozumieją otaczający ich wszechświat. To niemal symbol oświecenia, do którego dążą wszyscy zainteresowani tematem pozytywnych energii.

Rodzaje ciał energetycznych

Na jedną osobę składa się aż osiem ciał, jedno fizyczne oraz siedem energetycznych. Każde z nich odpowiada za inny aspekt osobowości. Wszystkie są jednak tak samo ważne, ponieważ składają się z tych samych energii, które wypełniają wszechświat. Wszystkie ich niedoskonałości mogą zostać wyleczone, czym zajmuje się między innymi bioenergoterapia. Czym charakteryzuje się każde z ciał i za co odpowiada?

Ciało fizyczne

Najbardziej materialne, zbudowane z różnego rodzaju komórek, mięśni, tkanek i kości. To oczywista forma ludzkiego ciała, którą bez problemu można zauważyć, dotknąć i doświadczyć bez żadnej energetycznej wrażliwości. Stanowi ośrodek dla wszystkich pozostałych ciał i dbanie o jego dobry stan jest najbardziej instynktowne.

Ciało eteryczne

Tak zwana aura zdrowia, to ciało energetyczne najbardziej zbliżone do fizycznego. Jego struktura przypomina tkanki, niczym żyły którymi płynie krew - tylko energetyczne. Badanie tej powłoki umożliwia wykrycie chorób we wczesnym stadium. Zaburzenia aury przejawiają się w nim najmocniej. Aby je oczyścić, stosuje się kąpiele w wodzie z dużą ilością rozpuszczonej soli.

Ciało astralne

To pierwsza warstwa energetyczna, która nie jest ściśle związana z fizycznym ciałem. Zawiera w sobie wszystko, co ma wpływ na podświadomość, a także emocje i traumatyczne przeżycia. Aby ciało astralne mogło funkcjonować poprawnie, konieczne jest odczuwanie pozytywnych bodźców. Najlepsze efekty dają takie aspekty jak miłość, przebaczanie i zaufanie. W przeciwnym wypadku wpływ negatywnych emocji zaczyna się zbierać, powodując choroby psychiczne.

Ciało mentalne

Energie tej powłoki wykraczają poza sferę emocji. Przede wszystkim wszelkie przekonania, wartości i uprzedzenia. W ciele mentalnym zamieszkuje również świadomość człowieka, czyli zdolność myślenia. Odpowiednie kreowanie swoich myśli ma wpływ również na ciało fizyczne, dlatego słowa mają ogromne znaczenie. W budowaniu dla siebie lepszej rzeczywistości pomagają afirmacje oraz ucieczka od negatywnych myśli.

Ciało przyczynowe

Energie tego pola znajdują się jeszcze wyżej niż poziom świadomych myśli. Rozwinięte ciało przyczynowe odpowiada między innymi za zdolności empatyczne i przeczucia. Wyróżniają się nim także osoby o zdolnościach ezoterycznych. To stolica nadświadomości, objawiającej się w proroczych snach.

Ciało atmiczne

Odpowiada za siłę woli i zdolność do pozostawania przy własnych postanowieniach. Mogą one przyjmować zarówno charakter pozytywny jak i negatywny, więc dążenie do czynności powodujących krzywdę będą dla ciała zagrożeniem. Czynienie dobra pomaga duchowi się rozrastać, poprzez oczyszczanie karmy. To również to pole odpowiada za wibracje Kundalini, która jest najpotężniejszą ludzką energią.

Ciało monadyczne

Jednoznaczne z ludzką duszą. Na tym poziomie rozmywa się granica między płcią, kobieta i mężczyzna stają się jednością. Naturalny balans dobra i zła nigdzie indziej nie przejawia się tak wyraźnie.

Ciało boskie

Najlżejsze ze wszystkich ciał, symbolizuje jedność z całym światem. Religia chrześcijańska określa ją jako Świątynię Boga. Takie słowa padają z ust Jezusa, gdy obiecuje życie wieczne. Zjednoczenie z Bogiem może jednak nastąpić dopiero po śmierci. Subtelność tego pola czyni go nieuchwytnym za życia.