Runy

Wylosuj runę dnia - wróżby z run

Co to są runy? Runiczne symbole możemy bez zastanowienia nazwać magicznym alfabetem. Wszystkie runy Nordyckie posiadają ukryte znaczenie. Ludy skandynawskie wierzą, że to największy dar otrzymany od boga Odyna - władcy ludzi, dusz poległych a nawet innych bogów. Jego największym pragnieniem była mądrość i wiedza. Postanowił więc poświęcić samego siebie by ją uzyskać. Przez kilka dni przebity włócznią wisiał na Yggdrasilu, drzewie życia. Dziewiątego dnia ujrzał w korzeniach drzewa runy. Otrzymany dar przekazał ludziom, a razem z nim - magię z którą musieli nauczyć się żyć i wykorzystywać. Zapewniają one ochronę przed demonami, pomagają zinterpretować przyszłość, leczyć choroby. Pomagają podjąć odpowiednią decyzję. Ciąg run Nordyckich nazywamy futharkiem. Darmowa wróżba z run wykorzystuje cały futhark, by odkryć ścieżki losu.

Wylosuj swoją runę

Naciśnij poniższy symbol, aby wylosować dla siebie runę dnia

Wykorzystanie run

Najpopularniejsza metoda to tworzenie skryptów, które zapisywane są na mandalach, amuletach, talizmanach. Skryptem nazywamy ciąg run, których wybór nie jest przypadkowy. Każda runa wspomaga wibrację innej, więc możemy się domyślać że łączenie run nie jest proste. Złe dobrane runy mogą nawet szkodzić. Najbezpieczniej jest korzystać z gotowych zestawów run, przygotowanych przez doświadczone wróżki. Innym sposobem na wykorzystanie ich energii jest tworzenie runicznego zapisu swojego imienia. Staje się wtedy wspaniałym talizmanem. Gwarantuje on ochronę przed negatywnym wpływem energetycznym. Run nigdy nie można wyrzucać - należy je spalić lub zakopać czyli zwrócić jednemu z żywiołów. Wrozba z run to spora odpowiedzialność. Alternatywną metodą wykonywania przepowiedni są wróżby z kart runicznych. Podobnie jak każda runa nordycka, mają swoje unikatowe znaczenie. Wykorzystując runy wróżba jest bardzo dokładna. Istnieją 24 runy:

Runy online za darmo

Chcąc poznać, co znaki runiczne mają nam do przekazania, warto skorzystać z możliwości sprawdzenia jaka jest indywidualna runa dnia. Sprawdzone runy ochronne pomogą przetrwać nawet najtrudniejsze wyzwania czy choroby. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk, by odkryć na co powinno się dziś szczególnie uważać. Runy online to świetny drogowskaz, któremu warto zaufać. Niezwykłe symbole zachęcają do pracy nad sobą, zwracają uwagę na wady i wspierają w ich eliminacji. Wylosuj runę online i przygotuj się na przypływ nowych energii, których z pewnością potrzebujesz!

W razie wystąpienia problemów z interpretacją wróżby, warto skorzystać z oferty doświadczonego wróżbity online. Na ramach portalu swoje usługi oferują liczni eksperci pracy z runami. Obchodząc się z tak potężnymi przedmiotami ostrożność jest koniecznością! Złe połączenie run ochronnych może przynieść więcej szkód niż korzyści, gdyż nie wszystkie wibracje runiczne ze sobą współgrają. Tworzenie skryptów jest skomplikowaną sztuką, której podejmować mogą się jedynie profesjonaliści. W przypadku losowania runy dnia taki problem jednak nie występuje - jedna runa staje się jedynie wskazówką.

Metody wróżenia, wróżenie z run

Jak układać runy by poznać odpowiedź na zadane pytania? Przede wszystkim trzeba wiedzieć jak czytać runy. Wróżba z run za darmo jest możliwa do przeprowadzenia dla każdego, kto posiada odpowiednią wiedzę. Stosując różnego rodzaju układy można zastanawiać się, czy runy naprawdę pomagają. Tajemnicze amulety są pełne starożytnych mocy, których lekceważenie może zakończyć się tragiczne. Bezpieczniej jest szanować nordyckie runy i wykorzystywać je tylko tam, gdzie są potrzebne.


Wróżba z trzech run - z garści run wyciągamy trzy i układamy od prawej do lewej. Pierwsza runa od prawej oznacza przeszłość lub teraźniejszość, druga, środkowa, daje wskazówki jak rozwiązać problem, ostatnia natomiast pokazuje wynik zastosowania się do wskazówki.

Siedem run - podobnie jak w poprzednich przykładach wybieramy losowo runy, tym razem siedem. Pierwsze dwie oznaczają istotę problemy, dwie kolejne jego przyczyny, piąta i szósta to podpowiedzi jak je rozwiązać, ostatnia natomiast to co nas czeka po wysłuchaniu rad run. Obejmuje zakres nawet kilku miesięcy naszego życia.  


Krzyż runiczny - stosowany w potrzebie wyjaśnienia danej sytuacji. Pozycje run w układzie mają znaczenie. 
1-Korzenie - przyczyny sytuacji
2-Teraz - twoja teraźniejszość
3-Przyszłość - przebieg danej sytuacji
4-Sekret - prawdziwe przyczyny powstania danej sytuacji
5-Wyzwanie - sprawdzian który musisz przejść
6-Nagroda - rezultat który osiągniesz

Rozkład karmiczny - ma kształt runy Ingwaz - stosuje się w celu poznania wcieleń danego człowieka. 
Górny rząd 1 2 3 informuje o poprzednim wcieleniu
Środkowy rząd 4 5 6 to wiedza o życiu które żyjemy teraz
Dolny rząd 7 8 9 podpowie nam kim będziemy w przyszłym wcieleniu


Dziewięć światów - układamy runy w kwa okręgi - słońca i księżyca. Tej metody używamy do określenia drogi duchowej którą podąża człowiek.
  Pierwsza runa - Muspellheim - motywacja, co mną kieruje
Druga runa - Agard - czego pragnę, co chce uzyskać
Trzecia runa - Alfheim - jak osiągnąć sukces
Czwarta runa - Wanaheim - Stan ducha, umysłu
Piąta runa - Niflheim - Przeszkody na drodze do celi
Szósta runa - Hel - Ciemna strona osobowości
Siódma runa - Swartalfaheim - Z czyjej pomocy mogę korzystać
Ósma runa - Utgard - Co jest mi potrzebne
Dziewiąta runa - Midgard - Rezultat dążeń, wynik próby

Siedem run - wersja cygańska - Wybieramy siedem run.
Pierwsza z nich oznacza twoją obecną sytuację,
druga - kto cię kocha,
trzecia - co ci szkodzi,
czwarta - co jest dla ciebie źródłem mądrości,
piąta - co cię męczy,
szósta - co czeka cię w przyszłości,
siódma - nieunikniony los


Ślepy los - z garści run wyciągamy jedną i odczytujemy z niej odpowiedź. Korzystamy z tej metody szukając odpowiedzi na jedno pytanie lub potrzebujemy wskazówki.