Znaki zodiaku

Poszukując odpowiedzi na pytanie kim się tak naprawdę jest i czego pragnie, warto odkryć swój znak zodiaku. Ta metoda ezoterycznego poznania przedstawia najważniejsze cechy, którymi odznacza się konkretna osoba. Znajomość swojego znaku zodiaku to pierwszy krok na drodze duchowego rozwoju. Odkrycie swoich silnych i słabych stron pozwala lepiej zrozumieć zarówno świat wewnętrznych spraw, jak i najbliższe otoczenie. Czy ludzki los naprawdę jest zapisany w gwiazdach? Poznaj odpowiedź dzięki znakom zodiaku!

Czym są znaki zodiaku?

Ziemia w ciągu roku wykonuje pełny obrót wokół Słońca. Ze względu na ten ruch, wyznacza koło nazywane ekliptyką. To umowne koło podzielone zostało na 12 równych obszarów, nazywanych zodiakami. Każdemu z nich przyporządkowuje się jeden z gwiazdozbiorów, który odnaleźć można w jego terenie.

Słoneczny znak zodiaku

Z perspektywy Ziemi może wydawać się, że to Słońce obiega naszą planetę, nie odwrotnie. Przez ten pozorny ruch środek Słońca zmienia swoją pozycję, znajdując się w jednym z zodiaków przez około miesiąc. Znak zodiaku przypisywany jest właśnie na podstawie pozycji Słońca - z tego względu wszystkie osoby urodzone na początku Lipca są zodiakalnymi rakami. Przyjście na świat związuje losy dziecka z zodiakiem już do końca życia.

Pozostałe zodiaki

Poza pozycją Słońca ogromne znaczenie ma także aktualna pozycja każdej z planet względem Ziemi - również one mogą znaleźć się na terenie zodiaka. Niektóre z nich silniej oddziałują na konkretny znak niż inne, dlatego ich pozycja w momencie urodzenia dziecka jest kluczowa. Pozycja planet jest ustalana na podstawie dokładnej godziny urodzenia - warto zapisać sobie takie szczegóły, by przewidzieć los dla swojego dziecka. Zapisanie wyników w postaci graficznej i matematycznych wykresów nazywa się kosmogramem. Każdy ze znaków ma swoje patronujące ciało niebieskie, które najsilniej będzie wywierać wpływ na jego rzeczywistość. Sprawdź pełną listę znaków zodiaku i zacznij poznawać swoje wnętrze!

Horoskop online - baran

BARAN
od 21 marca
do 19 kwietnia

Horoskop online - byk

BYK
od 20 kwietnia
do 22 maja

Horoskop online - blizniaki

BYK
od 20 kwietnia
do 22 maja

Horoskop online - rak

RAK
od 22 czerwca
do 22 lipca

Horoskop online - lew

LEW
od 23 lipca
do 23 sierpnia

Horoskop online - panna

PANNA
od 24 sierpnia
do 22 września

Horoskop online - waga

WAGA
od 23 września
do 22 październik

Horoskop online - skorpion

SKORPION
od 23 października
do 21 listopada

Horoskop online - strzelec

STRZELEC
od 22 listopada
do 21 grudnia

Horoskop online - koziorożec

KOZIOROŻEC
od 22 grudnia
do 19 stycznia

Horoskop online - wodnik

WODNIK
od 20 stycznia
do 18 lutego

Horoskop online - ryby

RYBY
od 19 lutego
do 19 marca

Horoskop online - baran

BARAN
od 21 marca
do 19 kwietnia

Horoskop online - byk

BYK
od 20 kwietnia
do 22 maja

Horoskop online - blizniaki

BYK
od 20 kwietnia
do 22 maja

Horoskop online - rak

RAK
od 22 czerwca
do 22 lipca

Horoskop online - lew

LEW
od 23 lipca
do 23 sierpnia

Horoskop online - panna

PANNA
od 24 sierpnia
do 22 września

Horoskop online - waga

WAGA
od 23 września
do 22 październik

Horoskop online - skorpion

SKORPION
od 23 października
do 21 listopada

Horoskop online - strzelec

STRZELEC
od 22 listopada
do 21 grudnia

Horoskop online - koziorożec

KOZIOROŻEC
od 22 grudnia
do 19 stycznia

Horoskop online - wodnik

WODNIK
od 20 stycznia
do 18 lutego

Horoskop online - ryby

RYBY
od 19 lutego
do 19 marca

Co można zyskać dzięki znakom zodiaku?

Zgłębienie całej dostępnej wiedzy na temat swojego znaku zodiaku oferuje olbrzymie możliwości. Przede wszystkim, skłaniają do refleksji nad własnym wnętrzem. Ujawniają wszystkie cechy, nawet te najbardziej wstydliwe lub niechciane. Szczerość ze swoją duszą jest jednak podstawą, by dokonać w niej pozytywnych zmian. Horoskop podpowiada również, jaki partner spełni indywidualne potrzeby każdego człowieka. Aby nie tracić czasu na związki skazane na niepowodzenie, warto sprawdzić co mówią o nim znaki zodiaku. To także wyznacznik idealnej kariery - bardziej wrażliwe znaki świetnie sprawdzą się w roli terapeuty, w przeciwieństwie do tych bardziej przyziemnych. Co jeszcze oferuje horoskop astrologiczny?

  • Zwiększenie możliwości - wykorzystanie astrologicznej wiedzy do analizowania wydarzeń pomaga spojrzeć na codzienne sprawy z zupełnie nowej perspektywy. Nabyte umiejętności pomogą zrozumieć trudne sytuacje i wyjaśnić niezrozumiałe dla innych zachowania. Pozycja planet może oddziaływać na ludzkie samopoczucie każdego dnia - ma to związek z przepływami energii. Bardziej wrażliwe znaki mogą odbierać negatywne energie, co ma wpływ na ich emocje i instynkty.
  • Odkrywanie talentów - znając swoje silne i słabe strony, można zawęzić obszar poszukiwań nowego hobby. Osoby przyziemne i dobrze zorganizowane mogą zacząć interesować się światem finansów, natomiast te bardziej emocjonalne zdecydują się na naukę gry na instrumencie. Dokładna analiza swojego zodiaku pozwoli odkryć skryte predyspozycje.
  • Budowanie relacji - znając znak zodiaku towarzysza rozmowy, można łatwiej rozpoznać jego prawdziwy charakter. To z kolei pozwala uniknąć drażliwych tematów, które mogłyby zagrażać relacji. To szczególnie korzystne przygotowując się na rozmowę o pracę lub kontaktując z szefem.

Współczesna astrologia

Doświadczeni eksperci wróżbiarstwa zajmują się analizą nocnego nieba. Prosząc o indywidualny kosmogram, można otrzymać dokładną, pełną detali informację na temat osobowości, predyspozycji i zagrożeń, z którymi trzeba się będzie zmierzyć w swoim życiu. Tworzenie profili osobowości to główne zadanie współczesnych astrologów. Pozwala im to również w pewnym stopniu odkrywać przyszłość. Ma to związek ze znajomością ruchu ciał niebieskich - ich aktualna pozycja może mieć wpływ na wydarzenia tygodnia, miesiąca, a nawet całego pokolenia. Są to jednak predyspozycje bardzo ogólne - warto pamiętać, że każdy człowiek jest kowalem własnego losu. Horoskop astrologiczny to jedynie drogowskaz, którym można się wspierać podejmując ważne decyzje. Nie warto działać wbrew swojej naturze.

Zrozumienie znaków zodiaku

Samo poznanie nazwy swojego znaku to nie wszystko. Bardzo ważne jest również zgłębienie jego silnych i słabych stron. Uniwersalne tendencje, które od setek lat wykazują jego posiadacze prędzej czy później dadzą o sobie znać. Odpowiednie wykorzystanie takich informacji jak czas i data urodzenia pozwala wcześniej odkryć swoje predyspozycje. Pozycja planet i gwiazd w momencie przyjścia na świat pozostaje najważniejszym wyznacznikiem w astrologii. Analizując pozycję planet, nie można zapominać o tak zwanych domach - jest ich dwanaście, i każdy z nich reprezentuje pewne cechy. Podobnie jak zodiak, domy dzielą niebo na dwanaście równych części, jednak znaczenie ma przede wszystkim który z nich znajduje się na linii horyzontu w momencie urodzenia. Każda planeta układu słonecznego również będzie się w tym momencie w którymś domu, zmieniając perspektywę na określające go cechy.

Czy wiedza o zodiaku jest rzetelna?

Astrologia jest jedną z najstarszych dziedzin, którą zajmują się ludzie już od tysięcy lat. W wielu regionach świata, niezależnie od kultury, zdawano sobie sprawę z ogromnej roli nocnego nieba. Również w Europie można było się uczyć się o ruchach ciał niebieskich - tę wiedzę można było zdobyć nawet na uniwersytetach. Najpotężniejsi władcy niejednokrotnie korzystali z porad doświadczonych wróżbitów przed podjęciem krytycznej dla losów państwa decyzji. Za utratą zrozumienia tej dziedziny wiedzy stoi przede wszystkim Kościół Katolicki. Obecnie astrologia przeżywa jednak odrodzenie - coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę, że energie wszechświata mają wpływ na ich życia. Horoskop 2021 zachęca do rozwoju duchowego.