Kosmogram

Co mówią o Tobie gwiazdy - wróżba z daty urodzenia

Twój znak zodiaku to nie wszystko.  Może on być ogólnym kierunkowskazem jak powinieneś żyć i opisywać cię w pewnym stopniu, nigdy nie będzie jednak tak dokładny jak szczegółowy, indywidualny kosmogram. W chwili urodzenia na niebie panuje pewien układ planet, do tego widziany z miejsca urodzenia danej osoby. W zależności od ułożenia ciał niebieskich, połóżenia geograficznego i godziny kosmogram zmienia się, definiując osoby urodzone w tym czasie i w tym miejscu. To niezbędny element astrologicznej wróżby. Wróżenie z daty urodzenia wyróżnia się niezwykłą skutecznością.

Elementy kosmogramu

Znak słoneczny - znak zodiaku w którym znajduje się słońce w momencie narodzin danej osoby. Istnieje 12 znaków zodiaku: baran, byk, bliźnięta rak, lew, panna, waga, skorpion, strzelec, koziorożec, wodnik i ryby. Znak słoneczny służy do ogólnego opisu danej osoby, jednak charakteryzuje ją w sposób pobieżny. 

Ascendent - znak wschodzący - znak zodiaku który wschodzi w momencie narodzin. Definiuje sposób w jaki osoba jest odbierana przez otoczenie. Położenie ascendentu w konkretnym znaku sprawia, że osoba będzie postrzegana z cechami znaku w którym się znajduje.

Znak lunarny - znak w którym znajduje się Księżyc w momencie narodzin. Odpowiada za uczucia, emocje, podświadomość. Definiuje to co dana osoba sama o sobie myśli, co przeżywa.  

Aspekt planetarny - powiązania między planetami, przepływy energii między nimi. Najbardziej pożądane są trygony i sekstyle, w przeciwieństwie do opozycji i kwadratury. Najsilniejszy rodzaj aspektu to koniunkcja, zazwyczaj korzystna. Aspekt może w ogóle nie wystąpić - wtedy nie ma interakcji międyz planetami.

Domy - w kosmogramie znajdziemy dwanaście domów, każdy z nich odpowiada za inne obszary życia danej osoby. 

Planety - położenie kolejnych ośmiu planet, bo tyle jest w układzie słonecznym ma bezpośredni wpływ na osobowość danej osoby, poprzez wpływ wynikający z położenia w znakach i domach w horoskopie urodzeniowym.