Wróżby z wosku
Wróżby z wosku
19 sierpnia, 2021
Dobra wróżba | wrozby.info.pl
Dobra wróżba
17 sierpnia, 2021

Śmieszne wróżby na kartce

Przygotowując przyjęcie andrzejkowe, warto zastanowić się nad atrakcjami dla gości. Najbardziej interesującą opcją wydają się być ciekawe wróżby, chętnie przeprowadzane już od setek lat. Jak przygotować interesujące przepowiednie w ten magiczny wieczór? Popularnością cieszą się śmieszne wróżby na kartce, które przybierają liczne formy. Ich przygotowanie nie zajmuje wiele czasu, a wspólna zabawa jest z pewnością warta odrobiny zaangażowania.


Najpopularniejsze wróżby na kartce

Wróżby andrzejkowe wyróżniają się na tle innych przepowiedni między innymi łatwością przygotowania. Śmieszne wróżby na kartce nie stanowią w tym przypadku wyjątku. Wystarczy odrobina papieru i długopis, by odkrywać przyszłość w miłym towarzystwie. Na przestrzeni wielu lat powstały liczne sposoby na wykorzystanie kartek do wróżb. Jak przeprowadzić te najbardziej znane? Wszystko zależy od intencji, w której wykonuje się przepowiednię. Trzy najpopularniejsze wróżby na kartce, które warto sprawdzić w wieczór andrzejkowy to:

  • Wróżba z zawodami
  • Wróżba z sercem i szpilkami
  • Wróżba do ciasteczek

Najpopularniejsze wrózby na kartce

Wróżby andrzejkowe wyróżniają się na tle innych przepowiedni między innymi łatwością przygotowania. Śmieszne wróżby na kartce nie stanowią w tym przypadku wyjątku. Wystarczy odrobina papieru i długopis, by odkrywać przyszłość w miłym towarzystwie. Na przestrzeni wielu lat powstały liczne sposoby na wykorzystanie kartek do wróżb. Jak przeprowadzić te najbardziej znane? Wszystko zależy od intencji, w której wykonuje się przepowiednię. Trzy najpopularniejsze wrózby na kartce to:

  • Wróżba z zawodami
  • Wróżba z sercem i szpilkami
  • Wróżba do ciasteczek

Wróżba na kartce z zawodami

Tę wróżbę poleca się przede wszystkim młodzieży, jednak mogą ją przeprowadzać także dzieci i dorośli. Jej celem jest ustalenie, jaki zawód będzie się wykonywać w przyszłości. Pomogą w tym oczywiście kartki. Do przeprowadzenia wróżby konieczne będzie wypisanie na nich różnych ciekawych lub śmiesznych zawodów. Kolejny krok to umieszczenie ich w ciemnym worku, by zablokować możliwość podglądania. Wykonanie wróżby polega na wylosowaniu z worka jednej karteczki. Uzyskana odpowiedź będzie określać, jaki zawód będzie w przyszłości wykonywała ta osoba!

Wróżba na kartce z sercem i szpilkami

Żadne przyjęcie andrzejkowe nie może obejść się bez wróżby na miłość. W tym przypadku, wykorzystanie karteczek pozwoli poznać imię przyszłego ukochanego. Wystarczy wypisać imiona męskie lub damskie na kartce w kształce serca (po jednej stronie). Osoba wykonująca wróżbę widzi tylko niezapisaną stronę kartki. Jej zadaniem jest wbicie szpilki w miejsce, które podpowiada intuicja. Przebicie imienia będzie oznacząć szczęśliwą przyszłość z osobą o tym imieniu. W przypadku trafienia w pustą przestrzeń, przepowiednie trzeba będzie za rok powtórzyć. W międzyczasie prawdopodobnie pozostanie się singlem.

Wróżba na kartce do ciasteczek

Śmieszne wróżby na kartce do ciastek to ostatnimi czasy bardzo popularna atrakcja. Uznaniem cieszą się nie tylko w wieczór andrzejkowy, ale też na weselach czy na przyjęciach urodzinowych. Można zdecydować się na zakup gotowych ciastek, lub przygotować je samemu. Druga metoda pozwoli bardziej spersonalizować napisy na karteczkach. Jak przebiega wróżba z ciasteczek? Wystarczy otworzyć charakterysytyczny wypiek, by odkryć jak brzmi treść przepowiedni w jego wnętrzu. Ich charakter może być bardziej poważny lub śmieszny, w zależności od okoliczności i towarzystwa.