Horoskop Cygański

Jak wygląda cygański horoskop urodzeniowy? Podobnie jak w klasycznym horoskopie astrologicznym, osobom urodzonym w konkretnym zakresie dat przypisuje się cechy określone na podstawie wieloletnich obserwacji. W przypadku horoskopu cygańskiego nie wykorzystuje się znaków zwierzęcych - zastępują je karty. Wbrew intuicji, nie chodzi o karty cygańskie - mowa o kartach klasycznych. Nie występuje również standardowy podział na dwanaście symboli, jest ich zaledwie osiem.

Szóstka trefl
30 grudzień - 15 luty

W horoskopie cygańskim osoby, którym przypisano szóstkę trefl charakteryzuje przede wszystkim nadzwyczajny intelekt oraz konsekwencja w działaniach. To jednak ludzie o dwojakiej naturze - zdarza się, że emocje całkowicie pochłaniają ich myśli, niwecząc poprzednie dokonania i logiczne wybory. Szóstki trefl cenią sobie wygodne życie w luksusie, dbają o pieniądze i ciężko pracują by je zdobyć. W miłości poszukują silnych doznań i uwielbienia ze strony partnera.

Siódemka trefl
16 luty - 5 kwiecień

Siódemki trefl cenią sobie spokój i harmonię - często rezygnują z własnego zdania, by tylko uniknąć konfliktu. Osoby reprezentowane przez tę kartę sprawiają wrażenie niezdecydowanych, bez własnej opinii. W rzeczywistości jednak posiadają bogatą osobowość, którą odkrywają w gronie najbliższych przyjaciół. Na codzień ważniejsze jest dla nich pokojowe nastawienie. Siódemki trefl są bardzo towarzyskie i przyjazne, przyciągają do siebie ludzi potrzebujących wsparcia.

Ósemka trefl
6 kwiecień - 18 czerwiec

Ósemki trefl to osoby ambitne i tajemnicze. Zdają sobie sprawę ze swoich wybitnych umiejętności, które szlifują od najmłodszych lat. Chętnie wysłuchują zwierzeń przyjaciół. Ósemki są zamknięte w sobie i wolą przebywać w cieple domowego ogniska niż imprezować. Doceniają jednak znaczenie podróży i chętnie odwiedzają odległe zakątki świata, gdzie poznają obce kultury. Przyroda i kontakt z naturą stanowią podstawę dobrego samopoczucia ósemki trefl.

Dziewiątka kier
19 czerwiec - 2 lipiec

Dziewiątki kier stają się symbolem osób uzdolnionych artystycznie, uzbrojonych w niezwykłą intuicję oraz zdolności ezoteryczne. Zdecydowanie nie są to jednostki przyziemne - duże znaczenie ma dla nich możliwość swobodnej interpretacji wydarzeń. Gdy akurat nie uciekają w świat marzeń, wykorzystują liczne okazje do zarobienia szybkiej gotówki w sprytny sposób. Oszczędność nie jest ich najsilniejszą stroną. Rzadko znajdują też szczęście w miłości.

Dziesiątka karo
3 lipiec - 10 wrzesień

Dziesiątka karo reprezentuje osoby wrażliwe i otwarcie wyrażające swoje uczucia. Chętnie opowiadają o swoich problemach, nie uciekają się do manipulacji. Reprezentuje również osoby opiekuńcze, dla których samopoczucie najbliższych bywa ważniejsze niż własne. Oddanie i gotowość do pomocy czynią dziesiątki karo świetnymi przyjaciółmi na całe życie. Ich uczucia są stałe, a podejmowane decyzje przemyślane i dobrze uzasadnione.

Walet pik
11 wrzesień - 11 listopad

Odważne i pomysłowe Walety pik są źródłem wielu ciekawych koncepcji. Uwielbiają samodzielnie tworzyć skomplikowane projekty, świetnie sprawdzają się w roli naukowców. Opanowanie i niezależność pomaga im dokładnie zgłębiać ulubioną dziedzinę. Nie najlepiej pracuje jednak w grupie - to samotny, uwielbiający posłuch, awangardowy twórca. Sztywno ustanowione przez siebie zasady stanowią dla nich oparcie w trudnych chwilach. Gdy kogoś pokochają, stworzą z partnerem szczęśliwy dom.

Dama trefl
12 listopad - 22 grudzień

Damy trefl to urodzeni buntownicy - ich natura każe im podważać wszelkie autorytety i uwielbiają łamać zasady. W ich umyśle ciągle powstają nowe pomysły, które pragną jak najszybciej zrealizować. Osiągają sukcesy w kreatywnych zawodach, gdzie prezentują nowatorskie rozwiązania. Otoczenie odbiera je jako niestandardowe, łatwo wyróżnia się z tłumu, na czym też im zależy. Swoje uczucia okazuje w sposób wylewny, nieskrępowany i wolny.

Król kier
23 grudzień - 29 grudzień

Króle Kier posiadają liczne zdolności, które wykorzystują do realizacji swoich marzeń. Z łatwością koncentrują się na tym, co w danym momencie najważniejsze. Wytrwale dążą do celu, pokonując wszelkie przeciwności losu. Wielkie ambicje i narzędzia do ich osiągnięcia gwarantują osiągnięcie sukcesu na dowolnie wybranej przez nie płaszczyźnie. To świetni przyjaciele, którzy z łatwością podtrzymają na duchu swoich bliskich, nawet gdy wszyscy inni się od nich odwrócą.

Co daje znajomość horoskopu cygańskiego?

Wykorzystanie tego źródła wiedzy o swoim wnętrzu może pomóc odkryć nieznane wcześniej cechy osobowości lub zawodowe predyspozycje. Każda metoda na zgłębianie sekretów duszy rozwija umiejętność zwracania uwagi na zachowania swoje oraz innych ludzi w najbliższym otoczeniu. Horoskop cygański może być wykorzystywany do uzasadnienia podejmowanych decyzji. Wyjaśnia również pozornie instynktowne przeczucia i reakcje. Energie wszechświata manifestują się w różnej postaci, więc nie warto ograniczać się do jednej metody wróżb.

Wróżby cygańskie

Poza przepowiedniami horoskopu cygańskiego, warto skorzystać również z innych sposobów na poznanie przyszłości. Skuteczne okazują się wróżby z kart cygańskich, których interpretacja nie stanowi wyzwania nawet dla początkujących wróżbitów. Znaczenie przepowiedni może zostać wytłumaczone przez prawdziwą ekspertkę - wystarczy skontaktować się z dowolną wróżką, której zakres umiejętności obejmuje karty cygańskie. Inną klasyczną metodą wróżb opracowaną przez naród cygański jest chiromancja, czyli umiejętność odczytywania przyszłości z lini dłoni. Również w tym przypadku można liczyć na profesjonalną poradę doświadczonej wróżki.