Metody pracy z energią

Energia dla wszechświata jest bazą ważniejszą nawet od żywiołów. To właśnie z niej składają się podstawowe elementy wszystkiego, co na co dzień otacza człowieka. Wykorzystywana przede wszystkim w magii, ma realny wpływ na funkcjonowanie naturalnych systemów. Uznaje się także, że działa czasem we własnym zakresie - posiada inteligencję. Energię można wykorzystać w różnego rodzaju rytuałach uzdrawiających, zaklęciach i reiki. Przekonaj się ile można zyskać pracując z energią!

Czym jest reiki?

Reiki jest nietypowym rodzajem uniwersalnej energii, która wypełnia cały wszechświat. Określa się ją także mianem energii miłości bezwarunkowej, gdyż nie można wykorzystać jej właściwości do czynienia krzywdy. Dlaczego tak się dzieje? Jako energia inteligentna, reiki odróżnia dobro od zła. Z tego też powodu świetnie sprawdza się w rękach osób walczących z różnego rodzaju klątwami. Ich umiejętne wykorzystanie reiki pozwala przepędzić nawet najbardziej nieprzychylne byty. Ten rodzaj energii przenika wszystko i sprawia, że świat płynie swoim naturalnym tempem. Pozwala rosnąć drzewom oraz powstawać nowemu życiu. Wiele kultur nazywa energię reiki odpowiednimi dla swojego języka terminami, jednak zawsze chodzi o tę samą siłę. Umiejętności korzystania z reiki sa dla ludzi naturalne, już jako dzieci przykłada się dłonie do bolącego miejsca - zupełnie jak podczas seansu energetycznego.

Jak czytać aurę?

Aura jest naturalną energią, którą posiada każde ludzkie ciało. Inaczej nazywana biopolem, odpowiednio sfotografowana pozwala wykryć nawet źródło chorób. Przybiera różne odcienie, zmieniające swój kolor w zależności od stanu w jakim znajduje się ciało. Istnieje wiele rodzajów ciał energetycznych, bardziej lub mniej zbliżonych do fizycznego i odpowiadających za różne aspekty psychiki. Odczytanie koloru nie jest łatwą umiejętnością, gdyż aura zazwyczaj jest bardzo słabo zauważalna. Eksperci potrzebują czasem kilkukrotnie "dotknąć" aury, by poznać jej właściwości. Kolory aury przyjmują odcienie takie, jakie są przypisane czakrom oraz dodatkowo złotą, srebrną, czarną lub trudną do ustalenia, rozmytą. Każdy z nich jest charakterystyczny dla osób o konkretnych cechach osobowości.

Korzyści bioenergoterapii

Bioenergoterapia jest procesem uzdrawiania chorób z wykorzystaniem energii. Ten termin jest ściśle powiązany z czakrami oraz naturalną aurą człowieka. To właśnie ona pomoże zlokalizować źródło choroby. Czakry natomiast będą najważniejszymi punktami, nad którymi będzie pracować bioenergoterapeuta. Zablokowanie energetyczne może powodować różnego rodzaju choroby, dlatego tak ważne jest wczesne wykrycie energetycznych zaburzeń. Większość schorzeń ma swoje miejsce w złych emocjach, dlatego osoba udzielająca wsparcia skupi się nie tylko na samej chorobie - ważne jest uzdrowienie całego człowieka, jego sposobu myślenia. Kto może zostać bioenergoterapeutą? Niektórzy ludzie odznaczają się większą niż inni wrażliwością na odbiór energii, w których pobliżu przebywają. Jeżeli osoba wyróżnia się nadzwyczajną empatią, prawdopodobnie będzie potrafiła pracować też z aurami.