Bioenergoterapia

Co to jest bioenergoterapia? Jak nazwa wskazuje, są to wszystkie rytuały opierające swoją skuteczność w leczeniu schorzeń o funkcjonowanie energii. Zalicza się do nich między innymi reiki, jednak istnieją również metody które nie są z nim związane. Nowoczesna medycyna jest rozwiązaniem na wiele chorób, które jeszcze niedawno były uznawane za nieuleczalne, ale czasem zawodzi. W takiej sytuacji warto spróbować skorzystać z doświadczenia bioenergoterapeuty. To niekonwencjonalna metoda, która udziela wsparcia w samoleczeniu organizmu.

Bioenergoterapia w praktyce

Nie da się mówić o bioenergoterapii nie wspominając wcześniej o aurach. To dwa ściśle związane ze sobą tematy, które wzajemnie się uzupełniają. Czytając aurę, czyli pole energii otaczające każdego człowieka można odkryć źródło choroby i przejść do jego uleczania. Aura która przyjmuje odpowiedni kolor, pomoże ustalić która czakra - energetyczny węzeł - nie funkcjonuje prawidłowo. Bioenergoterapia w głównej mierze opiera się na odblokowywaniu zablokowanych czakr oraz meridian, by przywrócić naturalny balans przepływu energii. Zaburzenia aury czyli właśnie takie blokady w ostateczności prowadzą do fizycznych chorób na różnym tle. Nigdy nie dochodzi jednak do przekazania energii terapeuty - jest on jedynie dodatkowym kanałem do jej przepływu.

Jak działa bioenergoterapia?

Podstawową różnicą w leczeniu bioenergoterapeutycznym od konwencjonalnego jest podejście do pacjenta. W przypadku pracy z energią, dużo większe znaczenie ma całokształt zdrowia osoby zmagającej się z chorobą - czyli również stan jego psychiki i samopoczucie. W świecie energii ciało i duch stanowią jedność - składają się z tego samego budulca. W czasie terapii osoba o specjalnych zdolnościach oddziałuje na pacjenta, wykorzystując sprawdzone techniki. Zasady ich działania można poznać na specjalnych kursach, ale nie każdy wyróżnia się predyspozycjami do osiągnięcia sukcesu w tej dziedzinie. Konieczna jest wrażliwość na zmiany energii, a także na zwykłe ludzkie emocje.

Bioenergoterapeuta - jak wybrać?

Wybierając się do specjalisty od energii, warto skorzystać z usług doświadczonego mistrza. Łatwo jednak natknąć się na zwykłych oszustów, którzy nie mają nic wspólnego z udzielaniem faktycznej pomocy. By uniknąć rozczarowania, należy odwiedzać jedynie polecanych ekspertów o potwierdzonym dokumentami zawodowym tytule. Terapeuci mają swoją kategorię wpisów w Związku Rzemiosła Polskiego, więc jest to dobre miejsce na znalezienie profesjonalisty. Najlepiej będzie jednak zaufać swoim znajomym, którzy być może przetestowali już u kogoś takie usługi z pozytywnym skutkiem.

Bioenergoterapeuta - zagrożenia

Skorzystanie z usług energetycznych nigdy nie przyniesie negatywnych skutków. To alternatywna metoda leczenia, na którą decydują się liczne osoby sklasyfikowanie jako beznadziejne przypadki. Mimo wszystko, proces leczenia zawsze należy zacząć od odwiedzenia konwencjonalnego lekarza - choroba wcale nie musi mieć podłoża energetycznego! Bioenergoterapia może stanowić również uzupełnienie klasycznej medycyny, nic nie stoi więc na przeszkodzie by korzystać z dwóch metod jednocześnie. Czy bioenergoterapia ma skutki uboczne? Zdaniem ekspertów seanse uzdrawiające nie stanowią żadnego ryzyka dla pacjenta.

Bioenergoterapeuta a wiara

Istnieje wiele sprzecznych opinii na temat stanowiska Kościoła Katolickiego co do seansów energetycznych. Niektórzy księża uznają terapię za wykorzystywanie daru otrzymanego przez ludzi od samego Boga, inni widzą w nich działanie demonów. Arcybiskup Pylak uważa, że najważniejsza jest pomoc ludziom, bez znaczenia na formę. Dodatkowo, odrzucenie daru Bożego mogłoby być obrazą dla jego dobroci. Neguje natomiast teorie o złych mocach - w końcu nie mają one dostępu do serca, które żyje zgodnie z boskimi zasadami. Ostatecznie podjęcie decyzji o zastosowaniu bioenergoterapii zawsze będzie należeć do własnego sumienia pacjenta.