Horoskop Koziorożec

Koziorożec jest znakiem reprezentującym czas i obowiązki. Jego przedstawiciele są tradycyjni i z natury dość poważni. Posiadają wewnętrzną siłę i niezależność pozwalającą im na postęp zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Są mistrzami samokontroli, układają realistyczne plany i zarządzają ludźmi w odpowiedzialny sposób. Uczą się na błędach i dzięki swojemu doświadczeniu lądują na szczycie.

Koziorożec- cechy główne

Silne strony: Odpowiedzialność, dyscyplina, samokontrola
Słabe strony: Pamiętliwość, protekcjonalność
Koziorożce lubią: Tradycja, muzyka, produkty dobrej jakości, rodzina
Koziorożce nie znoszą: Na konkretnym etapie - niemal wszystkiego

Należące do żywiołu ziemi koziorożce są bardzo praktyczne i przyziemne. Nie tylko skupiają się na świecie materialnym - umieją z niego wyciągnąć jak najwięcej. Czasem to bywa również wadą, ponieważ ciężko im zmienić raz obraną perspektywę i opinię na konkretny temat. Z trudnością przychodzi im akceptowanie różnic od osobowości które za bardzo odbiegają od ich własnej. Może nawet dojść do zbyt agresywnego narzucania swoich poglądów osobom w najbliższym otoczeniu. Ich rządząca planetą jest Saturn, który dodatkowo wzmacnia wszelkie ograniczenia które na siebie narzucają. Co prawda stają się dzięki nim praktyczni i odpowiedzialni, ale również zimni i pamiętliwi. Dobrą lekcją dla koziorożca będzie nauka wybaczania, to właśnie ta niezwykle trudna sztuka uczyni ich życie znacznie szczęśliwszym. Ten znak reprezentuje decyzje podjęte by chronić się przed potworami mieszkającymi w naszych umysłach. Koziorożec jest zawsze gotów przepędzić wszystkie złe omeny przybierając inne formy, co jednak wywołuje łańcuchową reakcję strachu, dodatkowo pogorszającą sytuację. Nie boją się świata na tyle by przed nim uciekać, obawiają się jednak swoich wewnętrznych niepewności.

Horoskop dzienny

Horoskop dnia

Sprawdź dzisiejszy horoskop!

Horoskop tygodniowy

Horoskop tygodnia

Sprawdź horoskop na ten tydzień!

Horoskop miesięczny

Horoskop miesiąca

Sprawdź horoskop na ten miesiąc!

Horoskop dzienny

Horoskop dnia

Sprawdź dzisiejszy horoskop!

Horoskop tygodniowy

Horoskop tygodnia

Sprawdź horoskop na ten tydzień!

Horoskop miesięczny

Horoskop miesiąca

Sprawdź horoskop na ten miesiąc!

Koziorożec w związku - kobieta

Kobiety spod znaku koziorożca sprawiają wrażenie wyniosłych i surowych. Szybko dojrzewają i brak im beztroski kierującej innymi znakami w młodzieńczym wieku. Wyznaczają sobie ambitne cele i z godnością powoli ku nim kroczą. Najbardziej lśnią w wieku dorosłości, gdy lata dodają im uroku i niespotykanej elegancji. W ich wnętrzu jednak dzieje się o wiele więcej niż są chętne pokazać - ciężko im rozmawiać o swoich uczuciach, są nieśmiałe i powściągliwe. Nie chcą, by ktoś dostrzegł ich problemy. Nie wierzą w miłość od pierwszego wejrzenia i długo myślą przed podjęciem decyzji. Potrzebują silnego i praktycznego partnera, gotowego stopić mury jej powściągliwości, również w łóżku. Mimo wszystko zawsze będzie bronić swojej autonomii i nie pozwoli sobie na podejmowanie wszystkich decyzji przez partnera. Wzajemny szacunek to najważniejsze czego wymaga od kochanka.

Horoskop Koziorożec w związku - mężczyzna

Nie jest łatwo zdobyć uwagę i serce koziorożca. Gdy udaje się sforsować ich niezwykle grube mury, przywiązują się już na całe życie. Mają niezwykle trudny charakter, jednak współdzielone z nimi uczucie, pochodzące prosto z głębi serca jest najlepszą nagrodą dla cierpliwego partnera. Ich wrażliwość przejawia się w czynach, nie w słowach. Często musi minąć wiele lat, by otwarcie były w stanie rozmawiać o emocjach które czują. Zdarza się, że ich cele osobiste przeszkadzają im w wyrażaniu emocji i mogą sprawiać wrażenie nieczułych. Zdecydowanie kuszące dla koziorożców jest "normalne życie" któremu oddają się całkowicie. Posiadając partnera będzie dla niego niezastąpionym oparciem. Mimo wszystko to nie jest znak gotowy na kompromisy. Nawet bezmyślnie i przypadkowo potrafi stwarzać problemy tylko po to by je rozwiązać.

Koziorożec - rodzic i przyjaciel

Horoskop koziorożca przedstawia go jako osobę na której można polegać, inteligentną i stabilną. Przedstawiciele tego znaku są lojalni i wspierający. Najczęściej przyjaźnią się z osobami które nie zadają zbyt dużo pytań i respektują wyznaczone granice. W ciągu swojego życia nie przypodobają się zbyt wielu osobom, jednak te, które zdecydują się na przyjaźń z zodiakalnym koziorożcem będą mogły liczyć na szczerość zawsze gdy tego potrzebują. W rodzinie szanują i rozumieją tradycje, są silnie związane ze swoimi krewnymi. Doskonale pamiętają o nadchodzących urodzinach lub ważnych rocznicach. Są wymagającymi, ale mądrymi rodzicami gotowymi na wzięcie odpowiedzialności za swoje dziecko.

Kariera i finanse - horoskop koziorożca

Zodiakalny koziorożec stawia przed sobą zadania i cele wymagające dużego zaangażowania. Dzięki swojej wrodzonej szczerości i poświęceniu jest jednak zdolny je osiągnąć. Przede wszystkim docenia lojalność i ciężką pracę, decydując o zatrudnieniu innych osób będą zwracać uwagę przede wszystkim na te kryteria. Koziorożce nie boją się pracować przez długie godziny, najważniejsze jest dla nich dokończenie zleconego zadania. Świetnie sprawdzają się w zawodach związanych z finansami, zarządzaniem i programowaniem. Szczególnie ważne są dla nich prawidłowo wypełnione dokumenty, zawsze dobrze posegregowane. Nie mają problemów z zarządzaniem pieniędzmi i znają dobrze ich wartość. Zrobią wszystko, by obyć się bez ograniczających kredytów i pożyczek.

Jak przypodobać się koziorożcowi - kobiecie?

Kobiety spod znaku koziorożca są ambitne, wytrwałe i można na nich polegać. W związku potrzebują osoby, która będzie potrafiła sprawić że się uśmiechnie. Bardzo czeka na odpowiednią osobę przed którą będzie mogła się otworzyć i poczuć prawdziwe przyciąganie. Wymaga to jednak sporego zaangażowania ze strony partnera - musi minąć sporo czasu, zanim poczuje się wystarczająco komfortowo z okazywaniem swoich uczuć. Wymarzony ukochany musi być odpowiedzialny i spokojny. Ważne jest również, by dawał poczucie bezpieczeństwa gdyby cokolwiek złego stało się w przyszłości. Jej uczucia i instynkt są niezwykle silne, dzięki czemu jest osobą która potrafi wziąć życie we własne ręce, i tak też je do końca prowadzić.

Jak przypodobać się koziorożcowi - mężczyźnie?

Koziorożec identyfikujący się jako mężczyzna jest osobą zdeterminowaną i ambitną, nastawioną by znaleźć się na szczycie. Przede wszystkim skupia się na realnym świecie, rzadko ucieka w świat marzeń, co nie przeszkadza mu jednak w snuciu praktycznych planów. Kieruje nim silna potrzeba kontroli sytuacji, zdarza się, że bywa wymagający w stosunku do swoich partnerów. Romantyczny związek rzadko trafia na szczyt jego listy zadań. Potrzebuje przekonania, że to on dowodzi w związku i może ustalać własne zasady. Poszukuje przyziemnego, praktycznego partnera ale prawie zawsze wiąże się z kimś zupełnie przeciwnym od oczekiwań, co rodzi frustrację. W związku szuka sposobów na okazanie swoich emocji oraz szacunku do norm jednocześnie. Najlepiej będzie się czuć z partnerem, który czuje się pewnie i komfortowo bez znaczenia na ilość otrzymywanych komplementów. Wykonanie wróżby z kart klasycznych podpowie, czy związek z tym mężczyzną ma przyszłość.