Znaczenie pozycji prostej:

Ósemka Monet tarota jest kartą reprezentującą ciężką pracę, powoli prowadzącą jednak do wyznaczonego celu. Całkowite skupienie i rozwijanie swoich umiejętności jest najlepszą drogą do szczęścia. Praca bywa ciężka i męcząca, ale określenie jasnego celu i wytrwałe dążenie do jego realizacji gwarantuje spełnienie. Najważniejszym aspektem jest ciągły rozwój. W pozycji prostej oznacza wytrwałość, praktyczność i cierpliwość.

Znaczenie pozycji odwróconej:

Karta 8 Monet w pozycji odwróconej zwraca uwagę na zbyt dużą ostrożność i ambicje, które prowadzą donikąd. Rozwaga jest wskazana, ale nie można pozwolić sobie na analizowanie każdego najmniejszego aspektu wykonywanej pracy. Gromadzenie zasobów nigdy nie powinno być celem samo w sobie – najważniejszy jest rozwój.

Znaczenie pozycji prostej:

Siódemka Monet jest kartą reprezentującą sytuację, w której osoba poświęcała całą swoją uwagę konkretnej czynności, a teraz może cieszyć się z jej efektów. To także dobry czas na ustalenie kolejnego kroku. Może dojść do zmiany systemu wartości, ale rozwój nie pójdzie na marne. Ciężka praca opłaciła się i nie wymaga już większego zaangażowania – to także symbol zakończonego procesu przemiany. W pozycji prostej reprezentuje zadowolenie z wykonywanej pracy.

Znaczenie pozycji odwróconej:

W pozycji odwróconej, karta Siódemki Denarów oznacza przede wszystkim rozczarowanie wykonywanymi zadaniami. Może pojawić się niepokój lub zwątpienie w słuszność akcji, które wymagają obecnie dużego zaangażowania. To dobry czas, by przemyśleć co tak naprawdę w życiu pragnie się osiągnąć. Karta przestrzega przed inwestowaniem czasu w stracone sprawy.

Znaczenie pozycji prostej:

Karta Królowej Monet reprezentuje czas radości i szczęścia. Ciężka praca pozwala cieszyć się jej owocami oraz dzielić się nimi z potrzebującymi. Hojność i odkrycie prawdziwej wartości posiadanych przedmiotów jest źródłem wielu radosnych chwil. To dobry moment by docenić piękno otaczającego świata i cieszyć się posiadanymi dobrami materialnymi. Królowa Monet tarota jest symbolem osób wygodnych, ale też uczciwych i szczerych. Przedsiębiorczość i hojność pozwala ulepszać otoczenie.

Znaczenie pozycji odwróconej:

W pozycji odwróconej, Królowa Monet jest wypaczeniem swoich pozytywnych wartości. Karta przestrzega przed skąpstwem oraz podejrzliwością. Nadmierna zazdrość prowadzi jedynie do bólu i bezwzględności. Warto poświęcić więcej czasu na docenienie posiadanych dóbr, zamiast pożądać nowych i lepszych.

Znaczenie pozycji prostej:

Dwójka Monet to karta tarota reprezentująca przepracowanie, zaangażowanie w wiele spraw jednocześnie. Symbolizuje osoby, które posiadają wiele obowiązków i muszą podejmować w związku z nimi liczne decyzje. To także zachęta do podejmowania nowych, interesujących przedsięwzięć. W pozycji pozytywnej oznacza balans, równowagę i nieograniczone możliwości. Karta przypomina, że zmiany i wyzwania rozwijają.

Znaczenie pozycji odwróconej:

W pozycji odwróconej, karta Dwójki Denarów symbolizuje skłonność do kłótni i przytłaczające obowiązki. Może sygnalizować, że pora nieco zwolnić i dokończyć najpierw przynajmniej jedno z podjętych zobowiązań. To również symbol przytłoczenia i bezsilności, co spowodowane jest właśnie zbyt dużą liczbą obowiązków.

Znaczenie pozycji prostej:

Postać Rycerza Monet to symbol wytrzymałości i ciężkiej pracy. Osoby reprezentowane przez tę kartę są gotowe podjąć się męczących i nużących zadań, a nawet czerpać z nich przyjemność. Siła i wytrwałość to najważniejsze cechy odznaczające Rycerza Denarów. Nigdy nie zbacza z raz wyznaczonego kierunku i uparcie robi wszystko, by osiągnąć cel. To symbol ciężkiej pracy i gotowości na trudne wyzwania.

Znaczenie pozycji odwróconej:

W pozycji odwróconej Rycerz Monet staje się wypaczoną wersją swoich pozytywnych cech. Charakteryzuje go skąpstwo, nieodpowiedzialność i pazerność. Karta przypomina, że niecierpliwość i zazdrość prowadzą do upadku. Prawdziwe szczęście można osiągnąć skupiając się na ciężkiej i samodzielnej pracy.

Znaczenie pozycji prostej:

Król Monet to karta tarota, która reprezentuje osoby o wieloletnim doświadczeniu w pokonywaniu trudności. Zdobyta wiedza pomaga im osiągać wyznaczone cele, rozważnie kierując się nabytą intuicją. Trudne decyzje nie sprawiają im żadnego problemu, trafnie wybierają najlepsze opcje. To czas, w którym nauka dobiega końca, a zaczyna się czerpanie zysków. Karta Króla Monet jest symbolem lojalności, odwagi i pewności siebie.

Znaczenie pozycji odwróconej:

Odwrócony Król Monet to osoba płytka i nieporadna. Nie można na niej polegać i sugeruje się jej unikanie, by nie dać się wykorzystać. To symbol lenistwa i ciężkiego charakteru, który nie dodaje życiu żadnej wartości. Karta przestrzega przed pazernymi ludźmi, pragnącymi zdobyć wszystko za darmo.

Znaczenie pozycji prostej:

5 Monet w tarocie jest kartą reprezentująca osoby, które upadły w życiu tak nisko, że widzą tylko negatywy. To symbol nieszczęścia i dramatów życia codziennego. Karta może mówić o problemach w sferze materialnej, ale interpretować ją można również jako problematyczną w przypadku sfery emocjonalnej. W pozycji prostej jest symbolem zmęczenia, bezrobocia i szeroko pojętych problemów.

Znaczenie pozycji odwróconej:

Karta o znaczeniu negatywnym w pozycji prostej, zyskuje pozytywny wydźwięk w przypadku jej odwrócenia. Odwrócona Piątka Denarów może symbolizować ostrożność i rozwagę, a także trafne inwestycje. Przypomina, że to człowiek jest kowalem własnego losu i warto szukać w życiu pozytywów.

Znaczenie pozycji prostej:

Karta Asa Denarów to symbol który można interpretować jako pochwałę zdobycia nowego hobby. Jeżeli jeszcze się nie pojawiło, to jest również jego zwiastunem. As Denarów przypomina, że warto próbować nowych i nieznanych zainteresowań, szczególnie jeżeli można je spieniężyć. To dobry znak, który zachęca do głębszego zapoznania się z tematem i przynosi szczęście na trudnej drodze do opanowania konkretnej dziedziny. W pozycji prostej oznacza między innymi urodzaj, nowość i nowości w świecie finansów.

Znaczenie pozycji odwróconej:

W pozycji odwróconej karta Asa Monet ostrzega przed chciwością i skąpstwie. Może także sugerować, że podjęte ostatnio działania nie będą miały pozytywnych, długofalowych skutków. To symbol źle wykorzystanego potencjału i ostatniej szansy na naprawdę sytuacji.

Znaczenie pozycji prostej:

Podstawowym znaczeniem karty 3 Monet jest mądrość, całkowite zgłębienie jakiejś dziedziny. Zwiastuje osiągnięcie poziomu eksperta w wykonywanym zawodzie i zachęca do dumy z posiadanych umiejętności. Reprezentuje osoby łączące wiedzę, umiejętności i ciężką pracę, dzięki czemu osiągną kiedyś sukces. W pozycji prostej oznacza inteligencję, zapał i wydajność.

Znaczenie pozycji odwróconej:

Odwrócona Trójka Denarów jest kartą symbolizującą uprzedzenia lub egoizm. Może też pojawić się uczucie znużenia zgłębioną dziedziną, ograniczając twórczość. Ostatecznie prowadzi to do lenistwa, wydłużając czas na osiągnięcie wymarzonego celu. Karta pojawia się w momencie, gdy konieczna jest nauka przyjmowania krytyki.