Znaczenie pozycji prostej:

Karta 8 Mieczy jest symbolem narzucania na siebie bezpodstawnych ograniczeń. Człowiek staje się więźniem swoich własnych myśli, co ogranicza jego rozwój i otwartość na świat. Próba przeciwstawienia się temu uczuciu bywa ciężka, może sprawiać wrażenie, że jedynie pogarsza sytuację. Karta Ósemki Mieczy przypomina jednak o konieczności pokonywania własnych słabości. W pozycji prostej oznacza nieświadomość, blokadę oraz trudności.

Znaczenie pozycji odwróconej:

Odwrócona karta 8 Mieczy zyskuje pozytywne znaczenie. Oznacza wtedy zerwanie z ograniczającymi nawykami oraz sukces nad własnymi słabościami. To także symbol ucieczki i wolności. Karta zwraca uwagę, by poświęcić dodatkowe siły na walkę z przeciwnościami losu i kontrolowanie swoich myśli.

Znaczenie pozycji prostej:

Karta Siódemki Mieczy reprezentuje osoby, które swoją przebiegłość wykorzystują w niecny sposób. Droga do celu powinna być uczciwa i honorowa. Pójście na łatwiznę na dłuższą metę się nie sprawdza i koniecznie będzie wykonanie jeszcze trudniejszej pracy, by nadrobić straty. Podjęcie decyzji o ryzyku może okazać się zgubne. To także karta reprezentująca realizację, że życie jest bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać. W pozycji prostej oznacza podstęp i ukryty motyw.

Znaczenie pozycji odwróconej:

Odwrócona 7 Mieczy nabiera pozytywnego znaczenia. Przede wszystkim staje się przestrogą przed występkiem. Może symbolizować pokonanie słabości i kaprysu pójścia na łatwiznę. To także powrót do dawnych wartości, którymi kierowało się przed wejściem na nieuczciwe szlaki.

Znaczenie pozycji prostej:

Karta Pazia Mieczy symbolizuje przede wszystkim potęgę rozumu. Jej obecność może sygnalizować pojawienie się nowego, ciekawego pomysłu i świeżego spojrzenia. To także symbol ciekawości, ale nie jest ona poparta cierpliwością. Karta reprezentuje osoby, które posiadają nowatorskie ale ulotne pomysły i szybko zmieniają swoje zainteresowanie. Mimo wszystko, charakteryzują się biegłym umysłem, otwartym na nowe doznania.

Znaczenie pozycji odwróconej:

W pozycji odwróconej karta Giermka Mieczy reprezentuje bunt i niechęć do zdobywania wiedzy. Karta przestrzega przed lenistwem i zachęca do rozwoju. To także symbol niepewności i silnej samokrytyki. Warto poprawić swoje wyniki w nauce, by lepiej rozumieć otaczający każdego z nas świat.

Znaczenie pozycji prostej:

Trójka Mieczy to karta tarota symbolizująca przede wszystkim rozczarowanie, niespełnione oczekiwania. Wyobrażenia mogą zdecydowanie różnić się od rzeczywistości, co bywa przytłaczające i demotywujące. Karta 3 Mieczy reprezentuje osoby, które uświadomiły sobie, że nie mogą wymagać od świata by się do nich dostosował. W pozycji prostej oznacza, że pewne obawy okazały się być słuszne. To także niepokój, ból i strach przed nieznanym.

Znaczenie pozycji odwróconej:

W pozycji odwróconej Trójka Mieczy nadal ma znaczenie negatywne. Przede wszystkim zwraca uwagę na stratę, współczucie oraz wewnętrzny żal do świata. Nie można wymagać zbyt wiele, tylko w ten sposób można uniknąć rozczarowania otaczającym człowieka środowiskiem.

Znaczenie pozycji prostej:

Dwójka Mieczy jest kartą charakteryzującą osoby, które wpadają na nowatorskie pomysły, ale zwlekają zbyt długo z ich realizacją. Wnikliwa analiza bywa paraliżująca, ostatecznie nie prowadząc do niczego nowego. Wpadając na nowy pomysł można się mu całkowicie oddać i spróbować zobaczyć co się stanie, lub próbując logicznie uwarunkować jego słuszność ostatecznie od niego odejść. Pojawienie się Dwójki Mieczy przypomina, że analizowanie może być dobre, ale przesada może powstrzymać rozwój osobisty. W pozycji pozytywnej symbolizuje balans i równowagę.

Znaczenie pozycji odwróconej:

Dwójka mieczy w pozycji odwróconej reprezentuje niepewność i strach przed nowością. Wylosowanie jej do swojego rozkładu przypomina, że niechęć jest wrogiem innowacji. Lepiej spróbować i odnieść porażkę niż całkowicie odejść od ciekawego pomysłu. To także symbol dwulicowości i żalu z niespełnionych aspiracji.

Znaczenie pozycji prostej:

Karta Czwórki Mieczy przypomina jak ważny jest czas na odpoczynek i regenerację sił. Tylko wtedy istnieje możliwość całkowitego pozostawienia za sobą świata myśli i odkrycie, co chce przekazać intuicja. W takim stanie rozwiązanie problemów często pojawia się samoistnie. Wylosowanie Czwórki Mieczy sygnalizuje, że najwyższa pora odpocząć i trochę odpuścić – to uwolni ukryty potencjał.

Znaczenie pozycji odwróconej:

W pozycji odwróconej przedstawia gotowość powrotu do dawnych przyjemności i zainteresowań. Podpowiada również, że trzeba próbować uwolnić się od niepokoju, jeżeli jego źródło znajduje się jedynie we wnętrzu człowieka. To także symbol nadchodzących przyjemności, zarówno umysłowych jak i cielesnych.

Znaczenie pozycji prostej:

Związana z fantazją i determinacją karta Rycerz Mieczy to symbol błyskotliwych myśli. Czasem marzenia bywają jednak nieuchwytne oraz zmienne, dlatego kartę można rozumieć dwojako. Skupienie się na własnym celu i odrzucenie utartych schematów może mieć zarówno pozytywne jak i negatywne skutki. Osobę która wylosowała kartę Rycerza Mieczy można określić jako pochopną i nie koniecznie wrażliwą. W pozycji prostej oznacza między innymi idealizm i wiarę we własne siły.

Znaczenie pozycji odwróconej:

Odwrócona karta Rycerza Mieczy w tarocie reprezentuje gwałtowność i niepokój. Bezkrytyczne zaufanie swoim myślom może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. To także karta zakłamania i agresywności, ponieważ na drodze do realizacji własnych celów mogą stawać inni ludzie – a na to Rycerz Mieczy nie ma zamiaru zwracać uwagi.

Znaczenie pozycji prostej:

Wbrew makabrycznym skojarzeniom, karta 10 Mieczy jest dość pozytywna. To prawda, że reprezentuje osoby które osiągnęły dno, ale nie na tym się kończy. Po całkowitym upadku, może być już tylko lepiej. To symbol odrodzenia i nowych sił, które wypełniają ciało po okresie próby. Przypomina, że szansa na prawdziwe szczęście pojawia się tylko dzięki balansowi między sercem i rozumem. Daje szansę na odkupienie błędów przeszłości i uwolnienie od złych emocji, zakorzenionych głęboko w podświadomości. Oferuje świeży start, jeżeli tylko jest się gotowym przyznać do porażki.

Znaczenie pozycji odwróconej:

W pozycji odwróconej reprezentuje pokonanie własnych słabości i koniec iluzji. Wylosowanie karty 10 Mieczy przypomina, że nawet po czasie największej próby i porażce nadal warto żyć. Zamiast analizować błędy, trzeba je zaakceptować i z nowymi siłami spróbować jeszcze raz. Wewnętrzna siła powróci do wszystkich, którzy jej na to pozwolą.

Znaczenie pozycji prostej:

Dziewiątka Mieczy jest kartą reprezentującą osobę, która żyje w świecie własnych lęków. Kreuje je samodzielnie we wnętrzu własnej głowy, bez pokrycia w rzeczywistości. 9 Mieczy tarota przypomina, że świat myśli jest pod kontrolą tylko jednej osoby – ich właściciela. Reprezentuje także osoby, które podjęły się zbyt wielu wyzwań i tylko czekają aż okaże się, że ich obawy były słuszne. W pozytywnym aspekcie może oznaczać nadzieję i nową perspektywę. Sugeruje, by dzielić się z bliskimi swoimi problemami.

Znaczenie pozycji odwróconej:

W pozycji negatywnej karta oznacza lęk i zwątpienie we własne siły. Samodzielnie ciężko pokonać własne lęki, nawet jeżeli jest się świadomym ich irracjonalności. Dręczące pytania należy przeanalizować z najbliższymi, by znaleźć w nich oparcie do pracy nad sobą. W przeciwnym wypadku człowiekiem mogą zawładnąć ból i cierpienie.