Znaczenie pozycji prostej:

Karta Czwórki Pucharów reprezentuje człowieka, który całkowicie skupił się na swoich marzeniach i potrzebach. To, czego pragnie stało się jego jedynym celem, co sprawia, że nie docenia tego co już ma. Odrzuca wszelkie pozytywy płynące z posiadanych dóbr i stanu w jakim się znajduje, marząc wyłącznie o tym czego jeszcze mu brakuje. Chciwość i oślepienie wizją posiadania więcej zawsze prowadzi do nieszczęścia. W pozycji prostej karta oznacza rutynę i znudzenie.

Znaczenie pozycji odwróconej:

Czwórka Kielichów w pozycji odwróconej zyskuje pozytywne znaczenie. Przede wszystkim pojawia się źródło motywacji i chęci do zmian. Karta przypomina, by doceniać wszystko każdego dnia. Zawsze można odnaleźć coś pozytywnego, a takie nastawienie ułatwia naprawienie każdego problemu. Warto poszukać sposobu na zmianę światopoglądu.

Znaczenie pozycji prostej:

Karta 3 Kielichów tarota jest symbolem czasu radości i relaksu. Można spodziewać się nadejścia przyjemnego wydarzenia, które pozwoli zapomnieć o problemach codzienności. Karta przypomina również, jak ważny jest czas na przyjemności. Warto czasem odpuścić by przypomnieć sobie, jak bardzo życie potrafi być piękne. W pozycji prostej 3 Kielichów symbolizuje nadchodzące święto, dobrą zabawę z przyjaciółmi.

Znaczenie pozycji odwróconej:

W pozycji odwróconej 3 Kielichów oznacza zbyt intensywną zabawę, przesadę z alkoholem, zapomnienie o obowiązkach. Czas na radość jest ważny, ale zbyt dużo przyjemności sprawia, że przestaje się je doceniać. Karta przypomina, że rozwiązłość i nadużywanie ostatecznie unieszczęśliwia człowieka.

Znaczenie pozycji prostej:

2 Kielichów to karta reprezentująca korzystną dla dwójki ludzi relację, nie koniecznie romantyczną. Najczęściej jednak interpretacja tej karty mówi o początku nowego związku, etapu wzajemnego poznawania. To zdrowa relacja, w której partnerzy niczego od siebie nie wymagają – akceptują swoje wady i zalety, bez złości przyjmując opinię i ciesząc się różnicami. Komfortowe towarzystwo i poczucie stabilności dobrze rokuje na rozwój relacji. W pozycji prostej symbolizuje miłość, przyjaźń i połączenie.

Znaczenie pozycji odwróconej:

Odwrócona Dwójka Kielichów tarota to karta reprezentująca fałsz i toksyczne relacje, w których jeden z partnerów próbuje wywierać wpływ na drugiego. To także symbol wycofania i konfliktów na płaszczyźnie życia prywatnego. Warto poświęcić więcej czasu na pracę nad sobą zamiast wymagać tego od ukochanych.

Znaczenie pozycji prostej:

Karta Ośmiu Pucharów reprezentuje odejście od wyznaczonego błędnie celu, bez względu na włożone w niego koszty. To okazja na wsłuchanie się w wewnętrzny głos, który od samego początku powinien być przewodnikiem przez życie. To czas zmian i wyznaczania nowych celów, pomimo możliwości osiągnięcia poprzedniego minimalnym wysiłkiem. Pora na powrót do korzeni. W pozycji prostej karta Ósemki Kielichów reprezentuje uczucie samotności i tymczasowe zwycięstwo.

Znaczenie pozycji odwróconej:

8 Pucharów w pozycji odwróconej sugeruje błędnie podjęte decyzje. To także brak gotowości na zmiany i ślepe podążanie za celem bez głębszego sensu. Kurczowe trzymanie się wydarzeń przeszłości osłabia możliwość odkrywania świata i osiągnięcia prawdziwego szczęścia.

Znaczenie pozycji prostej:

Siódemka Pucharów to karta reprezentująca niezliczoną ilość możliwości. Zbyt duży wybór bywa jednak ograniczający, i zamiast ciekawego doświadczenia tkwi się w bezsilności. Nie można też wybrać ich wszystkich – każda decyzja to konsekwencje. Szerokie perspektywy bywają przytłaczające, szczególnie gdy wszystkie z nich wydają się być równie ciekawe. Czasem niemożność wyboru staje się wymówką przed podjęciem trudnej decyzji, co prowadzi do częstego uciekania w świat marzeń. W pozycji prostej karta oznacza fantazyjność i zbyt wiele opcji.

Znaczenie pozycji odwróconej:

Odwrócona karta Siódemki Pucharów oznacza gotowość na podjęcie trudnych decyzji i determinacji w dążeniu do wymarzonego celu. To także czas akcji, w którym pozostanie mało czasu na marzenia – trzeba zacząć działać. Karta zachęca do podejmowania ryzyka, gdyż nie wszystkie aspekty życia można przewidzieć i zaplanować – konieczna jest akcja. Lepiej popełnić błąd i wyciągnąć wnioski niż trwać w niepewności.

Znaczenie pozycji prostej:

Karta 10 Pucharów jest symbolem osiągnięcia pełni szczęścia, bez znaczenia na to, co jest jego źródłem. Najczęściej interpretuje się ją jednak jako spełnienie na płaszczyźnie emocjonalnej, założenie funkcjonującej rodziny i zagwarantowanie sobie z partnerem poczucia bezpieczeństwa. Poczucie harmonii i balansu przyjdzie do tych, którzy zaufają swoim prawdziwym emocjom. W pozycji prostej oznacza miłość, ufność i przywiązanie.

Znaczenie pozycji odwróconej:

W pozycji odwróconej karta Dziesiątki Kielichów przestrzega przed zdradą i odrzuceniem. To także problemy rodzinne, brak porozumienia z domownikami i czas emocjonalnych rozterek. Warto poświęcić więcej czasu na naprawienie zaniedbanych kontaktów.

Znaczenie pozycji prostej:

Giermek Kielichów reprezentuje osoby bez doświadczenia zawodowego, posiadających jednak ogromną wrażliwość i empatię. Te wartości pozwalają im postrzegać świat od zupełnie innej strony niż doświadczeni rzemieślnicy. Mimo wszystko, Paź Kielichów nie potrafi jeszcze odpowiednio wykorzystać swoich umiejętności i łatwo go wykorzystać. W pozycji prostej reprezentuje łagodność, uczucie i romantyzm.

Znaczenie pozycji odwróconej:

W pozycji odwróconej Paź Kielichów symbolizuje zazdrość i niedojrzałość emocjonalną, która blokuje odbiór pozytywnych bodźców. Reprezentuje także osoby, które skupiają się jedynie na własnych potrzebach. Przewrażliwienie i ucieczka w świat uczuć może nie gwarantować długotrwałego szczęścia.

Znaczenie pozycji prostej:

Piątka Kielichów jest kartą reprezentującą zderzenie się oczekiwań człowieka ze światem rzeczywistym. Często okazuje się, że wygórowane oczekiwania nijak mają się do trudów życia codziennego. Karta reprezentuje osoby, które dramatyzują nad swym losem zamiast wyciągnąć odpowiednie wnioski. Ostatecznie można jednak się spodziewać, że zrozumie jak ważne są porażki na drodze do szczęścia. W pozycji prostej reprezentuje rozczarowanie i żal do świata oraz wyrzuty sumienia.

Znaczenie pozycji odwróconej:

To jedna z niewielu sytuacji, gdy karta odwrócona ma znaczenie pozytywne. W pozycji odwróconej przypomina o pozytywach życia, ofiarując nadzieję i akceptację. To także szansa by spróbować pogodzić się z błędami przeszłości. Piątka kielichów może zwiastować powrót dobrego zdrowia, warto więc dołożyć wszelkich starań i zadbać o siebie.

Znaczenie pozycji prostej:

9 Kielichów to karta reprezentująca umiejętność czerpania przyjemności z wszystkiego, co otacza człowieka. Pełna satysfakcja i spełnienie wszystkich potrzeb gwarantuje szczerą radość. To także wdzięczność za dary losy oraz umiejętność dobrego odpoczynku. W pozycji prostej symbolizuje wolność, sukces i zadowolenie.

Znaczenie pozycji odwróconej:

W pozycji odwróconej Dziewiątka Kielichów jest symbolem oczekiwania na radość. Reprezentuje osoby o niespełnionych pragnieniach i potrzebach, czekających aż los się do nich uśmiechnie. To także reprezentacja próżności, przy jednoczesnym oczekiwaniu na ratunek z zewnątrz.