Znaczenie pozycji prostej:

Karta Czwórki Pucharów reprezentuje człowieka, który całkowicie skupił się na swoich marzeniach i potrzebach. To, czego pragnie stało się jego jedynym celem, co sprawia, że nie docenia tego co już ma. Odrzuca wszelkie pozytywy płynące z posiadanych dóbr i stanu w jakim się znajduje, marząc wyłącznie o tym czego jeszcze mu brakuje. Chciwość i oślepienie wizją posiadania więcej zawsze prowadzi do nieszczęścia. W pozycji prostej karta oznacza rutynę i znudzenie.

Znaczenie pozycji odwróconej:

Czwórka Kielichów w pozycji odwróconej zyskuje pozytywne znaczenie. Przede wszystkim pojawia się źródło motywacji i chęci do zmian. Karta przypomina, by doceniać wszystko każdego dnia. Zawsze można odnaleźć coś pozytywnego, a takie nastawienie ułatwia naprawienie każdego problemu. Warto poszukać sposobu na zmianę światopoglądu.

Znaczenie pozycji prostej:

Karta 3 Kielichów tarota jest symbolem czasu radości i relaksu. Można spodziewać się nadejścia przyjemnego wydarzenia, które pozwoli zapomnieć o problemach codzienności. Karta przypomina również, jak ważny jest czas na przyjemności. Warto czasem odpuścić by przypomnieć sobie, jak bardzo życie potrafi być piękne. W pozycji prostej 3 Kielichów symbolizuje nadchodzące święto, dobrą zabawę z przyjaciółmi.

Znaczenie pozycji odwróconej:

W pozycji odwróconej 3 Kielichów oznacza zbyt intensywną zabawę, przesadę z alkoholem, zapomnienie o obowiązkach. Czas na radość jest ważny, ale zbyt dużo przyjemności sprawia, że przestaje się je doceniać. Karta przypomina, że rozwiązłość i nadużywanie ostatecznie unieszczęśliwia człowieka.

Znaczenie pozycji prostej:

2 Kielichów to karta reprezentująca korzystną dla dwójki ludzi relację, nie koniecznie romantyczną. Najczęściej jednak interpretacja tej karty mówi o początku nowego związku, etapu wzajemnego poznawania. To zdrowa relacja, w której partnerzy niczego od siebie nie wymagają – akceptują swoje wady i zalety, bez złości przyjmując opinię i ciesząc się różnicami. Komfortowe towarzystwo i poczucie stabilności dobrze rokuje na rozwój relacji. W pozycji prostej symbolizuje miłość, przyjaźń i połączenie.

Znaczenie pozycji odwróconej:

Odwrócona Dwójka Kielichów tarota to karta reprezentująca fałsz i toksyczne relacje, w których jeden z partnerów próbuje wywierać wpływ na drugiego. To także symbol wycofania i konfliktów na płaszczyźnie życia prywatnego. Warto poświęcić więcej czasu na pracę nad sobą zamiast wymagać tego od ukochanych.

Znaczenie pozycji prostej:

Karta Ośmiu Pucharów reprezentuje odejście od wyznaczonego błędnie celu, bez względu na włożone w niego koszty. To okazja na wsłuchanie się w wewnętrzny głos, który od samego początku powinien być przewodnikiem przez życie. To czas zmian i wyznaczania nowych celów, pomimo możliwości osiągnięcia poprzedniego minimalnym wysiłkiem. Pora na powrót do korzeni. W pozycji prostej karta Ósemki Kielichów reprezentuje uczucie samotności i tymczasowe zwycięstwo.

Znaczenie pozycji odwróconej:

8 Pucharów w pozycji odwróconej sugeruje błędnie podjęte decyzje. To także brak gotowości na zmiany i ślepe podążanie za celem bez głębszego sensu. Kurczowe trzymanie się wydarzeń przeszłości osłabia możliwość odkrywania świata i osiągnięcia prawdziwego szczęścia.

Znaczenie pozycji prostej:

Siódemka Pucharów to karta reprezentująca niezliczoną ilość możliwości. Zbyt duży wybór bywa jednak ograniczający, i zamiast ciekawego doświadczenia tkwi się w bezsilności. Nie można też wybrać ich wszystkich – każda decyzja to konsekwencje. Szerokie perspektywy bywają przytłaczające, szczególnie gdy wszystkie z nich wydają się być równie ciekawe. Czasem niemożność wyboru staje się wymówką przed podjęciem trudnej decyzji, co prowadzi do częstego uciekania w świat marzeń. W pozycji prostej karta oznacza fantazyjność i zbyt wiele opcji.

Znaczenie pozycji odwróconej:

Odwrócona karta Siódemki Pucharów oznacza gotowość na podjęcie trudnych decyzji i determinacji w dążeniu do wymarzonego celu. To także czas akcji, w którym pozostanie mało czasu na marzenia – trzeba zacząć działać. Karta zachęca do podejmowania ryzyka, gdyż nie wszystkie aspekty życia można przewidzieć i zaplanować – konieczna jest akcja. Lepiej popełnić błąd i wyciągnąć wnioski niż trwać w niepewności.

Znaczenie pozycji prostej:

Karta 10 Pucharów jest symbolem osiągnięcia pełni szczęścia, bez znaczenia na to, co jest jego źródłem. Najczęściej interpretuje się ją jednak jako spełnienie na płaszczyźnie emocjonalnej, założenie funkcjonującej rodziny i zagwarantowanie sobie z partnerem poczucia bezpieczeństwa. Poczucie harmonii i balansu przyjdzie do tych, którzy zaufają swoim prawdziwym emocjom. W pozycji prostej oznacza miłość, ufność i przywiązanie.

Znaczenie pozycji odwróconej:

W pozycji odwróconej karta Dziesiątki Kielichów przestrzega przed zdradą i odrzuceniem. To także problemy rodzinne, brak porozumienia z domownikami i czas emocjonalnych rozterek. Warto poświęcić więcej czasu na naprawienie zaniedbanych kontaktów.

Znaczenie pozycji prostej:

Giermek Kielichów reprezentuje osoby bez doświadczenia zawodowego, posiadających jednak ogromną wrażliwość i empatię. Te wartości pozwalają im postrzegać świat od zupełnie innej strony niż doświadczeni rzemieślnicy. Mimo wszystko, Paź Kielichów nie potrafi jeszcze odpowiednio wykorzystać swoich umiejętności i łatwo go wykorzystać. W pozycji prostej reprezentuje łagodność, uczucie i romantyzm.

Znaczenie pozycji odwróconej:

W pozycji odwróconej Paź Kielichów symbolizuje zazdrość i niedojrzałość emocjonalną, która blokuje odbiór pozytywnych bodźców. Reprezentuje także osoby, które skupiają się jedynie na własnych potrzebach. Przewrażliwienie i ucieczka w świat uczuć może nie gwarantować długotrwałego szczęścia.

Znaczenie pozycji prostej:

Karta 8 Mieczy jest symbolem narzucania na siebie bezpodstawnych ograniczeń. Człowiek staje się więźniem swoich własnych myśli, co ogranicza jego rozwój i otwartość na świat. Próba przeciwstawienia się temu uczuciu bywa ciężka, może sprawiać wrażenie, że jedynie pogarsza sytuację. Karta Ósemki Mieczy przypomina jednak o konieczności pokonywania własnych słabości. W pozycji prostej oznacza nieświadomość, blokadę oraz trudności.

Znaczenie pozycji odwróconej:

Odwrócona karta 8 Mieczy zyskuje pozytywne znaczenie. Oznacza wtedy zerwanie z ograniczającymi nawykami oraz sukces nad własnymi słabościami. To także symbol ucieczki i wolności. Karta zwraca uwagę, by poświęcić dodatkowe siły na walkę z przeciwnościami losu i kontrolowanie swoich myśli.

Znaczenie pozycji prostej:

Karta Siódemki Mieczy reprezentuje osoby, które swoją przebiegłość wykorzystują w niecny sposób. Droga do celu powinna być uczciwa i honorowa. Pójście na łatwiznę na dłuższą metę się nie sprawdza i koniecznie będzie wykonanie jeszcze trudniejszej pracy, by nadrobić straty. Podjęcie decyzji o ryzyku może okazać się zgubne. To także karta reprezentująca realizację, że życie jest bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać. W pozycji prostej oznacza podstęp i ukryty motyw.

Znaczenie pozycji odwróconej:

Odwrócona 7 Mieczy nabiera pozytywnego znaczenia. Przede wszystkim staje się przestrogą przed występkiem. Może symbolizować pokonanie słabości i kaprysu pójścia na łatwiznę. To także powrót do dawnych wartości, którymi kierowało się przed wejściem na nieuczciwe szlaki.