Wróżba tak nie
Wróżba Tak – Nie
6 lipca, 2021
Karty Lenormand
Wróżba z kart Lenormand
9 czerwca, 2021

Wróżby noworoczne

Najpopularniejsza sylwestrowa przepowiednia głosi, że nadchodzące dwanaście miesięcy będzie takie samo jak ostatni dzień ubiegłego roku. Tego typu wróżb jest jednak dużo więcej, ponieważ nowy rok to okazja na zmiany i odważne decyzje, których wynik warto spróbować poznać wcześniej. Jak brzmiały wróżby na 2020? Dowiedz się ile mogą zdradzić wróżby na sylwestra i nowy rok i odkryj, czy Twoje postanowienia mają sens! Wróżby noworoczne sylwestrowe i nie tylko stają się popularną metodą odkrywania przyszłości.


Wróżby sylwestrowe i noworoczne

Na przestrzeni lat, chęć odkrycia przyszłości sprawiła, że powstało wiele przesądów i metod wróżb wykonywanych zarówno w sylwestra, jak i w Nowy Rok. W świecie ezoteryki początek nowego okresu zawsze ma ogromne znaczenie. Szczególną moc posiadają właśnie noce przejściowe, takie jak sylwester. Wykonanie profesjonalnej wróżby może zdradzić, jakich wyzwań można się spodziewać w nadchodzącym roku. Przesądy sylwestrowe mogą być traktowane jako forma zabawy, jednak nie należy lekceważyć mistycznych energii. Jakie są najpopularniejsze wrozby na nowy rok?

Wróżby na 2021 rok przepowiadały między innymi czas zwiększonej pracy oraz wielu wymagających obowiązków. Determinacja i silne postanowienia powinny pomóc w pokonywaniu trudności losu. Wszystkim problemom będzie się można przeciwstawić korzystając ze wsparcia najbliższych osób. Wróżba na 2021 mówi, że to rok który może przynieść ogromne zmiany w skali całego świata. Najwięcej skorzystają ludzie, którzy nie boją się wyzwań i chętnie angażują w wymagające projekty. Wrozby na nowy rok 2021 z pewnością spełnią się w pewnym stopniu.


Wróżby sylwestrowe i noworoczne

Na przestrzeni lat, chęć odkrycia przyszłości sprawiła, że powstało wiele przesądów i metod wróżb wykonywanych zarówno w sylwestra, jak i w Nowy Rok. W świecie ezoteryki początek nowego okresu zawsze ma ogromne znaczenie. Szczególną moc posiadają właśnie noce przejściowe, takie jak sylwester. Wykonanie profesjonalnej wróżby może zdradzić, jakich wyzwań można się spodziewać w nadchodzącym roku. Przesądy sylwestrowe mogą być traktowane jako forma zabawy, jednak nie należy lekceważyć mistycznych energii. Jakie są najpopularniejsze wrozby na nowy rok?

Wróżby na 2021 rok przepowiadały między innymi czas zwiększonej pracy oraz wielu wymagających obowiązków. Determinacja i silne postanowienia powinny pomóc w pokonywaniu trudności losu. Wszystkim problemom będzie się można przeciwstawić korzystając ze wsparcia najbliższych osób. To rok, który może przynieść ogromne zmiany w skali całego świata. Najwięcej skorzystają ludzie, którzy nie boją się wyzwań i chętnie angażują w wymagające projekty. Wrozby na nowy rok 2021z pewnością spełnią się w pewnym stopniu.

Lista wróżb sylwestrowych

Poza klasycznymi metodami wróżb, na które można się zdecydować podczas rozmowy z wróżką online, istnieje kilka przesądów i przepowiedni związanych bezpośrednio z sylwestrem. Wróżby noworoczne do ciasteczek to nie wszystko! Najpopularniejsze wykonywane na sylwester wróżby to między innymi:

 • Wróżba ze świec- jej wykonanie informuje które miesiące nadchodzącego roku okażą się być pomyślne. Do przeprowadzenia sylwestrowej wróżby ze świec potrzebne będzie 12 lasek wosku, ustawionych w okręgu i podpalonych. Każda z nich będzie symbolizować jeden miesiąc przyszłego roku. Kolejnym krokiem będzie ustalenie początkowej świeczki reprezentującej styczeń i wykonywanie skoków nad wszystkimi z nich, aż do ostatniej którą rozumie się jako grudzień. Jeżeli w czasie skoku płomień zgaśnie i świeca się przewróci, miesiąc będzie pełen przykrości i niepowodzeń. W przeciwnym wypadku, można liczyć na pozytywny rozwój wydarzeń. Przewrócona świeca o zapalonym płomieniu lub zgaszona ale stojąca to miesiąc neutralny.
 • Przepowiednia z bąbelków szampana- unosząc kieliszek szampana o północy warto przyjrzeć się jego bąbelkom. Najważniejsza jest osobista interpretacja, jednak trzy najpopularniejsze schematy są łatwo rozpoznawalne. Duże i poruszające się nieregularnie pęcherzyki reprezentują nadchodzący romans lub duże zmiany. Bąbelki unoszące się powoli i regularnie reprezentują zdrowy balans między życiem osobistym a pracą w nadchodzącym roku. Zdarza się również, że łańcuszki pęcherzyków się krzyżują - to niekorzystna wróżba, która sugeruje problemy z finansami i zdrowiem.

Przesądy noworoczne

Poza standardowymi wróżbami, istnieje również sporo przesądów, czyli czynności, które należy wykonać lub starać się unikać w okresie sylwestra. Przyjmuje się, że mogą one odpowiednio przyciągać nieszczęścia lub gwarantować pomyślność. Najciekawsze z nich zebrane zostały w rozbudowaną listę:

 • Gotówka w sylwestra- Aby w domu nigdy niczego nie zabrakło, należy upewnić się, że w sylwestra posiada się w domu sporą ilość gotówki. Zwykła karta nie wystarczy!
 • Czerwona kartka niezałatwionych spraw- Już na kilka dni przed sylwestrem należy wypisać listę spraw, z którymi do tej pory się zwlekało. W nowy rok należy wchodzić z czystą kartą. Po wykonaniu wszystkich zaległych obowiązków, w noc sylwestrową kartkę należy spalić.
 • Sylwestrowe sprzątanie- Przyjęło się, że sprzątanie w sylwestra wymiata z domu nadchodzące szczęście. Dodatkowo, jaki sylwester taki cały rok - sprzątanie w ten dzień oznaczałoby 12 miesięcy ciężkiej pracy.
 • Nakręcenie zegarów- Wszystkie zegary w domu powinny zostać nakręcone przez najstarszego domownika. Ważnym elementem tego przesądu jest również uchylenie okna, by dawne problemy miały którędy uciec.
 • Pierwsze imię- Ten przesąd dotyczy osób samotnych. Pierwsze imię usłyszane w sylwestra będzie imieniem ukochanego, którego będzie okazja w tym roku poznać.
 • Ziarna maku- Wsypanie kilku ziaren do buta przed sylwestrową zabawą zapewnia szczęśliwe 12 miesięcy.
 • Wejściowe drzwi- Otwarcie głównych drzwi o północy, podobnie jak uchylone okno, pozwala starym problemom opuścić domostwo. To również droga dla przychodzącego szczęścia.
 • Gwiazdy w sylwestra- Ujrzenie gwiazd w sylwestrowy wieczór zapewnia pomyślny rok.
 • Bielizna z metką- Zakup nowej bielizny i pozostawienie na niej metki w sylwestrowy wieczór przyniesie szczęście w życiu prywatnym.