Wróżba cygańska
Wróżba cygańska
11 sierpnia, 2021
Wróżba dnia
Wróżba na dziś
10 sierpnia, 2021

Wróżba na roczek

Organizując pierwsze przyjęcie urodzinowe dla swojej pociechy, rodzice zastanawiają się jak urozmaicić gościom przebieg uroczystości. Częstym wyborem staje się przeprowadzenie wróżby na roczek, czyli sposobu na ujrzenie przyszłości dziecka. Taka prognoza może mieć w sobie więcej prawdy, niż pozornie mogłoby się wydawać. Jak wykonać tradycyjną przepowiednię?


Jak wykonać wróżbę na roczek?

Przeprowadzenie tej przepowiedni całkowicie samodzielnie nie powinno stanowić problemu. Wystarczy zgromadzić odpowiednie do przeprowadzenia wróżby przedmioty. W zależności od regionu podstawowy zestaw może się nieco różnić. Rekwizyty należy umieścić przed pociechą w równej odległości, by miała do nich łatwy dostęp. Dla ułatwienia zadania i zwiększenia atrakcyjności zabawy, można je umieścić na kolorowych talerzykach.

Warto pamiętać, by rozmieścić je zanim dziecko zajmie miejsce przy stole - inaczej mogłoby się czymś zasugerować. Alternatywna metoda zachęca do chowania przedmiotów pod talerzykami, by zadecydował los. Popularniejszy sposób pozwala jednak dziecku samodzielnie wybrać odpowiedni przedmiot. Gdy rekwizyty są już gotowe, należy pozwolić dziecku wybrać rzecz, która go interesuje. To, który z nich zostanie wybrany zadecyduje o jego przyszłości.


Jak wykonać wróżbę na roczek?

Przeprowadzenie tej przepowiedni całkowicie samodzielnie nie powinno stanowić problemu. Wystarczy zgromadzić odpowiednie do przeprowadzenia wróżby przedmioty. W zależności od regionu podstawowy zestaw może się nieco różnić. Rekwizyty należy umieścić przed pociechą w równej odległości, by miała do nich łatwy dostęp. Dla ułatwienia zadania i zwiększenia atrakcyjności zabawy, można je umieścić na kolorowych talerzykach. Warto pamiętać, by rozmieścić je zanim dziecko zajmie miejsce przy stole - inaczej mogłoby się czymś zasugerować. Alternatywna metoda zachęca do chowania przedmiotów pod talerzykami, by zadecydował los. Popularniejszy sposób pozwala jednak dziecku samodzielnie wybrać odpowiedni przedmiot. Gdy rekwizyty są już gotowe, należy pozwolić dziecku wybrać rzecz, która go interesuje. To, który z nich zostanie wybrany zadecyduje o jego przyszłości.

Co wykorzystać do wróżby na roczek?

Nie istnieje uregulowana lista przedmiotów, które mogą brać udział w przepowiedni. Rodzice mogą samodzielnie przygotować unikatowe znaczenia dla wybranych rekwizytów. Istnieje jednak rozbudowana baza najpopularniejszych przedmiotów, po które chętnie sięgają ciekawi rodzice. Co warto umieścić przed swoją roczną pociechą i co oznacza wybór?

  • Różaniec - życie w zgodzie z katolicką wiarą, pobożność, zawód w sutannie
  • Długopis - praca w urzędzie, lekkie pióro i zdolności literackie
  • Książka - mądrość, ciekawość świata i praca umysłowa
  • Młotek - zamiłowanie do robót ręcznych i majsterkowania
  • Kieliszek - skłonności do nadużywania alkoholu i zamiłowania do rozrywki
  • Pieniadze - udany biznes, zainteresowanie światem finansów
  • Obrączka - szczęśliwe życie rodzinne, udany związek
  • Nici - zainteresowanie modą i krawiectwem
  • Karty - problemy w świecie finansów i zamiłowanie do hazardu

Warto postawić dziecko przed wyborem również innych przedmiotów, związanych na przykład z profesją wykonywaną przez rodzica. W każdym przypadku będzie to oznaczać kontynuowanie rodzinnego biznesu. Nie warto się zrażać, gdy dziecko nie zainteresuje się żadnym przedmiotem. Oznacza to, że jego przyszłość nie jest jeszcze zdefiniowana i może stać się kimkolwiek zechce.

Czy wróżba na roczek się sprawdza?

Mogłoby się wydawać, że tego typu przepowiednie nie mogą się spełniać. Często słyszy się, że to jedynie forma zabawy, a dziecko wybierze ten przedmiot, który akurat znajduje się najbliżej. Mistyczna rzeczywistość wygląda jednak nieco inaczej. W wieku jednego roku, nie występuje jeszcze świadomy proces kształtowania myśli. Wszystkie działania dziecka uwarunkowane są tylko i wyłącznie instynktem - to często tracona przez dorosłych umiejętność. Wykonując wróżbę, pierwotne energie mają możliwość się zmanifestować w postaci pozornie losowego wyboru. O wyniku wróżby rodzice często zapominają, jednak niejednokrotnie okazuje się być prawdziwa.

Pomocne metody wróżb

Opisana wyżej wróżba nie musi być jedyną, która zostanie wykonana w dzień urodzin dziecka. Chcąc uzyskać profesjonalną wróżbę od doświadczonej wróżki, warto skontaktować się z ekspertem i poprosić o poradę. Popularnością cieszą się kosmogramy, czyli mapy nieba wyglądającego tak, jak w momencie urodzenia pociechy. To świetny prezent na pierwsze urodziny, który będzie stanowić nie tylko ciekawą dekorację, ale i źródło ezoterycznej wiedzy. Aby poznać energie otaczające dziecko, można poprosić również o wróżbę z kart tarota. Ta metoda wróżb pozwoli odkryć, jakie wyzwania w ciągu życia czekają pociechę każdego rodzica.