Reiki

Energia uniwersalna

Co to jest reiki? Uniwersalna energia rozpoznawana przez wiele kultur na świecie, przybiera wiele nazw. Sformułowanie reiki to połączenie dwóch słów - rei (energia wszechświata) oraz ki (energia indywidualna). W Chinach znana jest jako Chi, w starożytnym Egipcie Ka, w Grecji natomiast Logos. Wszystkie te nazwy reprezentują jednak to samo zjawisko. Reiki jest życiodajną energią, dzięki której życie płynie swoim naturalnym tempem. Odpowiada za wszystkie procesy, takie jak wzrost drzew, wyrastanie roślin z nasion i wiele więcej. Ludzkie ciało nie stanowi wyjątku - jest prawdziwą skarbnicą tej formy energii. Cała materia wszechświata również opiera na niej swoje struktury, co udowodnił sam Einstein. Umiejętne kontrolowanie energii może nieść pomoc potrzebującym.

Reiki - jak stosować?

Reiki a choroby. Energia reiki i rytuały, które z niej korzystają uzdrawiając ciało oraz ducha nazywa się w uproszczeniu tą samą nazwą. Osoby, które przeszły inicjalizację z rąk mistrza reiki stają się zdolne do świadomego skierowywania energii w konkretnym celu za pomocą dłoni. Przykładając je do ciała osoby chorej i skupiając się bardzo mocno na chęci niesienia pomocy, dłonie rozgrzewają się od energii otoczenia i pomagają leczyć schorzenia dzięki życiodajnym siłom. Takie procesy wprowadzają harmonię w zaburzone ciała energii, co z kolei ułatwia przeciwstawienie się chorobom. Zdrowe organizmy, które nie mają problemów z oddychaniem łatwiej przyswajają reiki poprzez oddychanie. Najczęściej chorują jednak osoby o zablokowanych czakrach (punktach skupienia energii) lub meridianach (kanałach którymi płynie energia). Rytuały reiki, przykładanie dłoni i koncentrowanie energii wspomaga samoleczenie i odblokowuje zablokowane kanały. To jedna z form bioenergoterapii, jednak nie jedyna.

Czy reiki jest niebezpieczne?

Skorzystanie z rytuału reiki nigdy nie przyczyni się do zwiększenia szkód. Ten rodzaj energii wyróżnia się swoistą inteligencją i nie ma możliwości wykorzystania jej do czynienia zła. Nie zaburza również naturalnego przepływu energii, ani nie przyczynia się do utraty jej przez osobę przeprowadzającą rytuał. Taki proces pomaga jedynie odblokować przepływ, który jest przez coś ograniczony. W czasie seansu reiki dociera wszędzie tam, gdzie jest potrzebna - przeszywa całe ciało i wspomaga leczenie nawet najdrobniejszej komórki. Nie ma również żadnego limitu na ilość czy długość seansu - do ciała dotrze zawsze tyle energii, ile właśnie potrzebuje. Regularne zabiegi obniżają biologiczny wiek ciała i pomagają redukować stres, a także przynoszą ulgę w różnego rodzaju bólach. Istnieje naprawdę długa lista korzyści płynących z reiki:

  • Reiki wspiera samoleczenie organizmu
  • Ożywienie umysłu, wzmocnienie kreatywności
  • Łatwiejsze przełamywanie trudności
  • Łagodzenie wszelkiego rodzaju bólu
  • Wzrost odporności ciała
  • Detoksykacja całego organizmu
  • Wspomaga rozwój roślin i przynosi ulgę zwierzętom
  • Pomaga uzdrawiać, ale sama w sobie nie zawsze może zastąpić lekarza

Kurs reiki

Jak się nauczyć reiki? Może tego dokonać każdy. Ludzkie ciało jest naturalnie przystosowane do kontrolowania tej energii, ponieważ samo jest nią wypełnione. By zacząć nieść pomoc najbliższym lub samemu sobie, należy odbyć kurs reiki. Podczas kursu poznaje się znaczenie pięciu prawd reiki, a ostatecznie mistrz odblokowuje kanały energetyczne ucznia. Dopiero po inicjalizacji człowiek jest w stanie pomagać innym - przykładając dłonie do jego skroni i pomagając pokonać choroby dzięki odpowiednio skierowanej życiodajnej mocy. Dlaczego inicjalizacja jest tak ważna? Każdy człowiek posiada własną, indywidualną częstotliwość wibracji. Dzięki wiedzy mistrza, zyskuje jednak zdolność dostosowania swoich wibracji do osoby, której udziela pomocy. Tylko takie rozwiązanie może umożliwić udzielenie wsparcia.

Zasady reiki

Nie trzeba przynależeć do żadnej religii, by zacząć korzystać z dobroczynnych energii. To sztuka, która pozostawia wiarę indywidualnemu sumieniu człowieka. Dzięki takiej uniwersalności, ludzie z wielu kultur mogą cieszyć się pozytywami reiki. Najważniejszymi zasadami reiki jest pięć filarów, na których się opiera:

  1. Właśnie dziś nie złość się
  2. Właśnie dziś nie martw się
  3. Właśnie dziś wyrażaj wdzięczność (szanuj swoich rodziców, nauczycieli i starszych)
  4. Właśnie dziś działaj (pracuj uczciwie na swoje utrzymanie )
  5. Właśnie dziś bądź dobry dla innych (okazuj wdzięczność każdej czującej istocie)

Te zasady mogą się nieco różnić w swojej formie, w zależności od mistrza. Nie są to jednak odmienne zasady, a jedynie alternatywne tłumaczenia z języka japońskiego. Ich podstawowe znaczenie jest bardzo oczywiste, warto jednak uczestniczyć w kursie reiki by dogłębnie je zbadać.