Rycerz Mieczy
Związana z fantazją i determinacją karta Rycerz Mieczy to symbol błyskotliwych myśli. Czasem marzenia bywają jednak nieuchwytne oraz zmienne, dlatego kartę można rozumieć dwojako. Skupienie się na własnym celu i odrzucenie utartych schematów może mieć zarówno pozytywne jak i negatywne skutki. Osobę która wylosowała kartę Rycerza Mieczy można określić jako pochopną i nie koniecznie wrażliwą. W pozycji prostej oznacza między innymi idealizm i wiarę we własne siły.
Odwrócona karta Rycerza Mieczy w tarocie reprezentuje gwałtowność i niepokój. Bezkrytyczne zaufanie swoim myślom może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. To także karta zakłamania i agresywności, ponieważ na drodze do realizacji własnych celów mogą stawać inni ludzie – a na to Rycerz Mieczy nie ma zamiaru zwracać uwagi.
Karta Rycerza Mieczy reprezentuje w związku osłabienie więzi. Sugeruje, by zdecydować się na nieszablonowe rozwiązania i ożywić chłodniejszą relację. To także symbol krótkiej przygody, człowieka który pojawi się i odejdzie, pozostawiając za sobą żal.
W interpretacji pod kątem zdrowia, Rycerz Mieczy przestrzega przed nadchodzącym zabiegiem chirurgicznym. To także niepokój i stany lękowe, spowodowane oderwaniem od rzeczywistości. Mogą pojawić się choroby psychiczne związane z wyrażaniem emocji.
Rycerz Mieczy w pracy bywa interpretowany jako nieprzychylny współpracownik lub niespodziewany obrót spraw na gruncie zawodowym. Najczęściej jednak reprezentuje osobę poświęcającą swojej pracy dużo czasu, która zapomina o innych aspektach życia.